Hurá do kina! Ale jinak – do DEPO2015 na „AUTODEPOKINO“ už od čtvrtka 14. května

Co když se v době nutného společenského odstupu proti krizi spojí kulturní centrum, největší plzeňský filmový festival a tým zkušených produkčních? Vznikne „AUTODEPOKINO“.

Projekt, který přišel na svět díky snaze adaptovat se na nepříznivou situaci aktuálně postihující celou kulturní sféru, si klade za cíl proměnit nemilé v příjemné. Chce i dnes nabídnout dříve tak normální a oblíbený zážitek, jako je společná návštěva kina a možná tak divácký zážitek, oproti tomu klasickému, svou formou posunout ještě o kousek výše. Projekce bude na LED obrazovku širokou 12 metrů, ve zvukovém formátu zvaném: Silent Disco. Jedná se o největší možnou kvalitu projekce, co se týká velikosti, kvality obrazu a zvuku.

„Situace, která nastala v polovině března se výrazně dotkla nejen festivalu Finále Plzeň, který jsme byli nuceni přesunout na konec září, ale kin a filmů obecně. Jsem proto velice ráda, že jsme se mohli podílet na dramaturgii autokina v areálu DEPO2015 v Plzni. Výběr filmů je přizpůsoben osobitému formátu, který zde není příliš obvyklý. Kromě českých filmů s diváckým potenciálem jsme se rozhodli zařadit i filmy z produkce USA, kde se autokina zrodila. Věřím, že si z naší filmové nabídky vybere každý a že si vybrané snímky užijete ze sedačky vašich vozů stejně, jako byste si je užili v křeslech kin!” – uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová

„Jsme rádi, že společně s Finále Plzeň a ZL Production můžeme v této, pro kulturu, nelehké době nabídnout pro Plzeňské diváky tento zajímavý formát projekcí.  Pro diváky to navíc bude jedna z prvních příjemných možností se opět setkat s kinem a vůbec s kulturou mimo svůj domov. Doufáme, že tento netradiční formát bude mít u diváků úspěch a podaří se nám alespoň takto omezeně nastartovat veřejné kulturní produkce,“ říká za DEPO2015 nový programový ředitel Jan Štěpán.

Nabídka bude kultovní, nevšední i pestrá – výběr z českých, zahraničních produkcí, art i mainstream. Promítat se bude přímo na parkovišti v DEPO2015. Diváci se mohou těšit na promítání těchto snímků: Vlastníci, Joker, Tenkrát v Hollywoodu, Příliš osobní známost, Rivalové, Poslední aristokratka, Rambo – Poslední krev.

Promítání začne ve čtvrtek filmem Rivalové a od pátka do neděle poběží vždy 2 filmy denně, ráno a večer. (Časový harmonogram na 2. straně.) Doporučená věková hranice všech snímků je 15+.

Harmonogram:

14.5.2020 15.5.2020 16.5.2020 17.5.2020
18:00:00 Vlastníci Poslední aristokratka Příliš osobní známost
19:30:00 Rivalové
21:00:00 Joker Tenkrát v Hollywoodu Rambo: Poslední krev

Vstupenky jsou k dispozici na platformě Plzeňská vstupenka, v síti GoOut i přímo na místě. Cena je 390,- za auto v předprodeji a 450,- na místě. Součástí vstupenky je také malé občerstvení. Počet lidí v autě je libovolný a nabízí se tak možnost sdílet zážitek s rodinou nebo s přáteli a cenu vstupenky tím zvýhodnit. Speciální akce platí pro řidiče veteránů, starších nad 30 let. Ti mají cenu vstupenky za 200,-. Kapacita areálu je 120 aut na jedno promítání. Na místě bude připravena možnost využít občerstvení s bezpečným roznosem přímo do vozu (jídlo i pití) a také WC uvnitř budovy.

Zdroj: DEPO2015

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *