Hokejoví mistři republiky se setkali s vedením Plzeňského kraje

Mládežnické týmy HC Škoda Plzeň se dnes setkaly na krajském úřadě se zástupci Plzeňského kraje, aby přijaly poděkování za sportovní úspěchy a reprezentaci kraje na republikových soutěžích. Společně s hráči týmů juniorů i dorostu dorazili zástupci realizačních týmů a za vedení klubu HC Plzeň také Martin Straka a Jaroslav Špaček.

V rámci setkání převzali sportovci, trenéři a zástupci klubu děkovný list, dárky a také klubově laděné dorty, pro každý tým jeden speciální.

„Jsem velmi rád, že podpora, kterou dlouhodobě Plzeňský kraj dává na mládežnický sport, nese ovoce. Dorostenci i junioři si zaslouží velký dík za to, že na republikové úrovni ukázali, že hokej v Plzeňském kraji je stále kvalitní. Sport spojuje a není to jen o pohybu. Je to také životní styl a k tomu se snažíme mladou generaci vést,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

V mládežnických kategoriích ukázal klub HC Škoda Plzeň v sezoně 2021/22 svou sílu. Po ELD získali plzeňští hokejisté titul i v DHL extralize juniorů, když v sedmém zápase finále na ledě Liberce vyhráli 4:2. Prvenství v této kategorii slaví po 5 letech.

Titul z nejvyšší ligy dorostu získala HC Škoda Plzeň, která ve finálové sérii porazila pražskou Spartu 4:2 na zápasy. Šestý zápas muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém Západočechům v 66. minutě vystřelil zlato talentovaný útočník Adam Benák.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *