Hned čtyři parní lokomotivy vás o víkendu svezou v Lužné. Pak je čeká zimní přestávka. FOTKY

Speciální jízdy parních vlaků uzavřou o víkendu sezónu muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. V čele nostalgických vlaků se vystřídají hned čtyři parní lokomotivy. Návštěvníci se mohou těšit i na prezentaci lokomotiv na točně a na další zajímavosti. Tento víkend bude poslední, kdy je možné muzeum navštívit před zimní přestávkou. Během letošní sezóny se v muzeu uskutečnila celá řada akcí, o které byl mezi veřejností velký zájem.

„Letos už prošlo branami muzea více než pětatřicet tisíc návštěvníků. K nejnavštěvovanějším akcím patřilo Setkání Bardotek nebo květnový parní víkend, kdy přišlo více než tři tisíce návštěvníků. Parní víkend letošní sezónu i zakončí. Během soboty a neděle se uskuteční hned několik nostalgických jízd, kdy se v čele vlaků představí hned čtyři parní lokomotivy,“ popisuje Marek Plochý, ředitel ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. Těmi budou Čtyřkolák 434.2186, Všudybylka 354.195, Heligon 414.096 nebo EP 1000 525.101. Parní vlaky pojedou po oba dva víkendové dny dvakrát tam a zpět po trase Lužná u Rakovníka – Rakovník (9:40 a 13:40) a jednou z Lužné do Řevničova (12:00). Návštěvníci se mohou těšit i na přehlídku těchto lokomotiv na točně v 11:30 a ve 14:30.

Každou hodinu od 10:00 do 16:00 bude od točny vyjíždět parní lokomotiva Heligón 414.096 s vozem “Dakar” a vozem Ci, které zájemci zavezou do železniční stanice a zpět. Návštěvníci se také mohou svézt úzkorozchodným parním vláčkem. Otevřena bude expozice zabezpečovacího zařízení a v provozu bude i modelové kolejiště. Nejmenší návštěvníci si také mohou během akce užít skákací hrad. V sobotu v 10:30 a v 15:30 bude připravena unikátní Parní show Jamese Watta s heslem „Zatop pod kotlem a zažij historii parního stroje na vlastní kůži“, v neděli se pak v muzeu představí unikátní flašinet poháněný parním strojem.

Jízdenky na nostalgické jízdy v rámci Posledního parního víkendu se budou prodávat přímo ve vlaku. Cena zpáteční jízdenky bude 200 Kč a dětské 160 Kč. Podrobnosti o akci jsou k dispozici na portálu Vlakem na výlet a na stránkách www.cdnostalgie.cz.

Zdroj: ČD

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *