Historický víkend přilákal do centra Plzně tisíce lidí

Letošní Historický víkend se tradičně setkal s velkým zájmem veřejnosti a přestože se v tomto termínu konala v Plzni celá řada dalších akcí, lidé si opět našli cestu do centra, aby se pobavili v duchu historie. Vrcholem akce byl noční Vejšlap plzeňských strašidel desetimetrovou loutkou Karla IV., s níž šlo hrát i kuželky. Loutka se představila již v pátečním Prologu, kdy na sebe vzala podobu anděla a Karla IV. v nočním úboru.

V sobotním Vejšlapu šly tisíce Plzeňanů a další stovky jejich cestu sledovaly na cestě městským sadovým okruhem, aby se všichni sešli na náměstí Republiky k večernímu programu. V průvodu se objevili vodníci, víly, nejrůznější zvířata, obludy, ale také lyžaři, kteří cestu absolvovali s lyžemi na nohou. Před Vejšlapem byly mnohé masky oceněny na podiu hlavní scény, kde převzaly ceny z rukou vedení města i partnerů akce. Večerní program byl koncipován přímo pro Plzeň. Divadlo Kvelb předvedlo ohňový příběh o vzniku plzeňské zbrojnice. Připomnělo tak spojitost města s osvíceným panovníkem. Večer zakončil ohňostroj Petra Buriana.

Dobové tržiště, interaktivní dětská scéna, Pohádková cesta, průvod účinkujících, šerm, hudba, divadlo,to všechno patří ke každoroční nabídce oblíbené akce. Novinkou bylo v letošním roce např. Osvětové divadlo Orel z Kasejovic, které předvedlo originální módní přehlídku, ražba mincí či psaní husím brkem v historické budově České spořitelny nebo bohoslužba za město Plzeň.

Program Historického víkendu nabízí svojí pestrostí možnost zábavy pro širokou veřejnost, především ale pro rodiny s dětmi. O tom svědčí i účast na Pohádkové cestě, do níž se registrovalo 1620 dětských účastníků. Ti ji mohli absolvovat v sobotu i v neděli a úkoly na ní byly opravdu velmi rozmanité. Potkali na ní sněhuláky, pohádkové skřítky, lva nebo se naučit něco o záchraně lidského života.

Historický víkend, letos již po dvaadvacáté, pořádala Ndace 700 let města Plzně.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *