Hejtman ocenil medailisty Her VII. letní olympiády dětí a mládeže

Hejtman Václav Šlajs spolu se svým náměstkem Jiřím Stručkem dnes přijali a ocenili medailisty, kteří uspěli na letošních Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže. Celkem si mladí sportovci připsali 43 medailí a Plzeňský kraj v celkovém hodnocení získal tak čtvrtou příčku.

„Sport je fenomén, který hýbe společností, proto jsem velice rád, že Plzeňský kraj byl v letošním roce pořadatelem velmi úspěšných olympijských her. A jsou to právě tito mladí sportovci, kteří ukázali, že se umí prosadit. Ukázali, že i oni stojí za úspěchy Plzeňského kraje,“ uvedl hejtman Václav Šlajs v úvodu setkání. Společně s ním jeho náměstek pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Jiří Struček předali nejúspěšnějším sportovcům Plzeňského kraje čestný diplom a praktický dárek.

 

„To, co jste dokázali vy v již tak raném věku, to mnozí nedokáží za celý život. A za Plzeňský kraj vám všem velice děkujeme. Právě díky vám se stal náš kraj historicky nejúspěšnější v celkovém hodnocení krajů, skončil na čtvrté pozici,“ komentoval náměstek hejtmana Jiří Struček úspěchy výpravy Plzeňského kraje.

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže se uskutečnily v Plzni v červnu tohoto roku. Výprava Plzeňského kraje byla čtvrtou nejúspěšnější se 43 cennými kovy (15 zlatých, 16 stříbrných, 12 bronzových). Nejúspěšnějšími sportovci byli plavci. Celkově nejúspěšnější byla Tereza Polcarová (plavání), která získala 4 zlaté medaile a 2 stříbrné.   (tz)

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *