Hejtman Josef Bernard je hrdý na to, že má kraj takové sportovce jako je Zdeněk Vlček

Zdeňka Vlčka – mistra světa v judu veteránů – ocenil hejtman kraje Josef Bernard za vítězství na Mistrovství světa v judu, které se uskutečnilo v listopadu v americkém Miami. „Jsem hrdý na to, že jsem občan kraje, který má takové sportovce, jako jste vy. Jste vynikajícím vzorem nejen pro mladé lidi, ale i pro ty, kteří se blíží seniorskému věku. Váš výkon je dobrou ukázkou toho, že člověk se nemá vzdávat nikdy a má sportovat, dokud to jde,“ těmito slovy přivítal mistra světa hejtman kraje Josef Bernard a dodal, že sport, pohyb a tělesnou výchovu osobně považuje za plnohodnotnou činnost srovnatelnou s matematikou, fyzikou a jinými oblastmi.

Zdeněk Vlček, který je kromě úspěšného judisty také doktorem práv, převzal z rukou hejtmana pamětní medaili a děkovný list za vynikající reprezentaci kraje. „Vítězství není jen moje zásluha, je to práce celého týmu, kterému toto ocenění také patří,“ uvedl Vlček, který by se chtěl mistrovství světa veteránů v judu zúčastnit i příští rok. „Pokud mě neporazí artróza, tak bych rád příští rok zápasil. Těší mě, že tzv. příklad táhne a že judo začali dělat vrstevníci v mém okolí,“ dodal mistr světa, který soutěží ve váhové kategorii 100+.

Během setkání, kterého se kromě hejtmana kraje zúčastnil náměstek hejtmana Ivo Grüner, se hovořilo také o podpoře sportu v kraji, zvýšení podpory sportovních oddílu a také o novém dotačním titulu zaměřeného na sportovce, kteří se účastní mistrovství Evropy a světa.

Judisté v Plzni získali s otevřením nové sportovní haly Sportovního gymnázia vynikající zázemí pro tréninky, je zde totiž hala upravená speciálně pro trénink juda. Zdeněk Vlček dostal od hejtmana nabídku podpory projektu, který by pomohl rozvoji juda v kraji a zvýšení zájmu o tento sport.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *