Galerie Nahoře v Českých Budějovicích zahájila výstavu mladých fotografů – Foto Iuventars 2016

Již tradiční výstava prací studentů středních uměleckoprůmyslových škol z České republiky, která má název FOTO IUVENTARS, byla 29. listopadu zahájena v českobudějovické Galerii Nahoře.

„Myšlenkou projektu je prohloubit spolupráci mezi uměleckými školami a na výstavě představit nejlepší fotografie studentů. Na realizaci výstavy se spolu s Galerií Nahoře podílí Muzeum fotografie a moderních obrazových médií Jindřichův Hradec a Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov,“ uvedla Bohuslava Maříková, dramaturgyně Galerie Nahoře a učitelka oboru Užitá fotografie a média Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, Český Krumlov.

První ročník soutěže se uskutečnil v roce 2012. „Zúčastnilo se ho 42 studentů, druhého ročníku 65 studentů a letos Foto Iuventars obeslalo 84 studentů ze sedmi uměleckých škol z celé České republiky,“ vyčíslila Bohuslava Maříková.

Porota se tak letos probírala velkým množstvím fotografií. Na výstavu jich nakonec vybrala 137 od 30 finalistů. Vítězkou se stala Bára Berková ze SUPŠ sv. Anežky České.

„Výstava Foto Iuventars 2016 v Galerii Nahoře dává mladým talentovaným studentům středních uměleckoprůmyslových škol prostor k inspiraci, konfrontaci a prezentaci fotografií, i ke společnému setkávání mladé nastupující fotografické generace,“ dodala Bohuslava Maříková.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *