FRESH Festival: Maraton plný špičkového jídla, vaření a známých osobností se blíží

Už jen den zbývá do zahájení největší kulinářské akce letošního roku v Plzni – FRESH Festivalu. Na návštěvníky čekají tři dny plné špičkového jídla, pití a kuchařských show, na dvou scénách se budou střídat vyhlášení šéfkuchaři se známými osobnostmi. FRESH Festival se koná od pátku 22. do neděle 24. května 2015. Hlavní program se uskuteční za OC Plzeň Plaza, soutěžní degustační menu nabídne patnáct vybraných restaurací.

FRESH Festival je nový název pro oblíbený Apetit Festival. „Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název Apetit Festival změnil podle kulinářské značky televize na FRESH Festival. Vzhledem k velkému zájmu lidí v minulých letech je akce letos třídenní,“ připomíná pořadatel Petr Jirásek. FRESH Festival je také součástí projektu Plzeň 2015.

 

Další letošní novinkou jsou dvě scény. Na hlavním pódiu se budou střídat kuchařské show profesionálních kuchařů i známých osobností, které jsou vyhlášené svým kladným vztahem k jídlu. Z druhého pódia budou vést slavní hosté kulinářské workshopy a vařit přímo na místě si s nimi mohou vyzkoušet návštěvníci festivalu. V přestávkách mezi kuchařskými show vystoupí komici z pořadu Na stojáka.

Přímo v areálu festivalu se pak bude prezentovat řada restaurací, z nichž některé nabídnou skutečně originální kulinářské zážitky. Avantgardní kuchař Petr Koukolíček bude podávat extrémní pochutiny – krajtu královskou, krokodýla, žáby či maso ze zebry – a představí i molekulární gastronomii. V dalším stánku u Petra Ocknechta se hosté zakousnou do specialit z hmyzu, oblíbená food blogerka Veronika KOKO Kokešová ve spolupráci s restaurací Tamarind Tree představí svoje chilli menu.

Areál festivalu se pro návštěvníky otevře v pátek 22. května v 15 hodin. „Hned první den předvedou své kuchařské show dvě krásné dámy – Karolína domácí kuchařka známá z TV Prima a herečka Markéta Hrubešová. Doplní je například velký milovník jídla Ivan Vodochodský a jak vařit zdravě a chutně ukáže výživový poradce Petr Havlíček,“ podotýká k programu úvodního dne Petr Jirásek.

Druhý den už kuchařský maraton začíná dopoledne. Na FRESH Festivalu se v sobotu 23. května představí jedna z nejlepších food blogerek u nás a zároveň plzeňská rodačka Veronika KOKO Kokešová, Petr Koukolíček se svým extrémním cateringem, Gondíci a největší hvězda mezi českými šéfkuchaři Zdeněk Pohlreich. Jeho tvář je s plzeňským festivalem spojená už od úplných začátků v roce 2011. „Akce má dobrou atmosféru, na pořadatele je spolehnutí a je to takové demokratičtější než ostatní festivaly. Na pódiu je skvěle vybavená kuchyň, moderátor je v pohodě a mám to blízko,“ říká se svým typickým humorem Zdeněk Pohlreich.

V závěrečné třetině festivalu, v neděli 24. května, uvaří z hmyzu Petr Ocknecht a své umění předvedou další dvě kuchařská esa – Marcel Ihnačák a Jiří Štift. „Vaření jako koníček se stalo velmi oblíbenou aktivitou a je to dobře. Jen málo co nás spojuje tak jako dobré jídlo. Loni jsem byl na festivalu v Pardubicích, který měl skvělou atmosféru, a letos se těším, že si to samé zopakuji v Plzni. Při mojí cooking show chci vařit z lokálních surovin, a proto jsem zvolil kuře z Loužné,“ říká Jiří Štift, Pohlreichův žák známý například z televizní soutěže MasterChef.

Úplně na závěr festivalu vyhlásí starosta Městského obvodu Plzeň 1 Mgr. Miroslav Brabec, který se v sobotu představí i v roli kuchaře, držitele titulu Západočeská restaurace roku 2015. Z patnácti špičkových restaurací, které nabídnou svá degustační menu, ji vyberou přímo návštěvníci FRESH Festivalu. Z dvacítky piv čepovaných v areálu zvolí také Pivo FRESH Festivalu. Kdo upřednostňuje spíše kvalitní vína, bude si moci vybrat z nabídky desítky vinařů.   (tz)

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *