Filmové večery v muzeu: snímky, které v multikinech běžně neuvidíte

I v roce 2024 si pro návštěvníky Západočeské muzeum v Plzni připravilo zajímavou nabídku filmů, které v multikinech běžně neuvidíte. Přidanou hodnotou našich filmových večerů jsou moderované diskuse s Petrem Vaďurou, které následují po každé projekci.

Ve středu 24. ledna od 19.00 hodin se v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni promítá film „PROLOMIT VLNY“. Jde o první díl Trierovy “trilogie zlatého srdce” – mystický příběh o síle víry, míře sebeobětování a poutu lásky.

Příběh o síle a moci lásky se odehrává v zapadlé vesničce v severním Skotsku v 70. letech. Hluboce věřící protestantská dívka, mladičká a naivní Bess, se provdá za světem protřelého těžaře Jana, který pracuje na naftařské plošině v Severním moři. Brzy po sňatku ale muž utrpí při explozi úraz a ochrne na celém těle. Jan nesnese pomyšlení, že se již nikdy nebudou milovat, a přesvědčí Bess, aby měla poměr s jinými muži. Její mimomanželské sexuální zálety ale mají tragické následky. Film získal na MFF Cannes 1996 Grand Prix a proslavil britskou herečku Emily Watson, která za roli Bess získala nominaci na Oscara.

Zdroj: Západočeské muzeum v Plzni

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *