Filmohraní v Techmánii míří k polárnímu kruhu

Už jen pár dnů si mohou lidé v Techmanii natočit svůj vlastní film. Desátého března opustí expoziční halu plzeňského science centra jedna z jeho nejpopulárnějších expozic, Filmohraní, aby od května bavila návštěvníky nedaleko polárního kruhu, ve finském Oulu.

Filmohraní tvoří dvanáct exponátů, které zabírají 700 m2, 62 kamer, desítky světel a více než kilometr síťových kabelů. To všechno teď čekají tři týdny demontáže a balení, aby to následně dopravily čtyři kamiony do 2 332 kilometry vzdáleného science centra Tietomaa. Doprovodné texty se nyní překládají do finštiny, finština v monitorech exponátů prochází testovacím provozem. V zemi polární záře přivítá Filmohraní první návštěvníky 11. května a bude zde do ledna příštího roku.

Jde již o třetí expozici z majetku Techmanie, která se vydává do světa. S populárním TOP SECRET se v současné době baví návštěvníci science centra Ahhaa v estonském městě Tartu a s Obnovitelnými zdroji energie se seznamují lidé ve science centru Odysseum v Kolíně nad Rýnem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *