Fakultní nemocnice Plzeň postaví nový chirurgický pavilon na půldruhé miliardy korun

Moderní pavilon chirurgických oborů za 1,5 miliardy korun chce v roce 2020 otevřít v lochotínském areálu Fakultní nemocnice Plzeň. Pokud se podaří uskutečnit vše podle představ vedení nemocnice, stavba pavilonu by měla začít v roce 2017. FN Plzeň je jednou ze sedmi nemocnic, kde vláda podpoří miliardové investice. V Plzni by měl státní příspěvek pokrýt 70 procent nákladů, zbytek bude muset zaplatit nemocnice.

„V srpnu letošního roku schválila vláda ČR plán investic do velkých nemocnic a součástí tohoto materiálu je i 1,5 miliardy korun na výstavbu nového pavilónu ve FN Plzeň. Finance by měly být rozvržené cca do 5 let a pokud by vše postupovalo dle plánu, v roce 2020 by mohl nový pavilon sloužit pacientům,“ říká ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav ŠImánek.

Vedení FN Plzeň má dlouhodobou vizi rozvoje nemocnice, ředitel Václav Šimánek doplňuje: „Rádi bychom v lochotínském areálu nemocnice vytvořili komplexní zdravotnické zařízení evropské úrovně a v borské části by mohlo vzniknout velké sociální centrum. Jsem velmi rád, že se nám daří rozvíjet nemocnici, poskytovat pacientům komfortní péči a zároveň udržovat vyrovnané hospodaření.“

 „My jsme nečekali na rozhodnutí vlády, takže už máme připravenou a obory odsouhlasenou studii. Víme, jaké bude jejich rozvrstvení po patrech, kde bude urgentní příjem, diagnostická zařízení a podobně,“ řekl Šimánek. Hotová studie, z níž bude vycházet projekt, podle něj o devět měsíců urychlí přípravu prací.

V novém pavilonu, kde bude 400 lůžek, budou soustředěny nosné chirurgické obory, jako je chirurgie, ortopedie, neurochirurgie, klinika zobrazovacích metod, z borského areálu se přistěhuje urologie. Součástí bude také urgentní příjem a centrální příjem pacientů a klinika anestezie a intenzivní péče. V pavilonu bude šest operačních sálů, z toho jeden hybridní s magnetickou rezonancí. Na střeše nové chirurgie bude také heliport.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *