Dvě Memoranda o vzájemné spolupráci Plzeňského kraje, univerzit a Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje podpoří budoucí zdravotnický personál

Dvě memoranda o vzájemné spolupráci uzavřená za účelem rozvoje a zkvalitnění zdravotnických služeb podepsaly dnes Plzeňský kraj, Západočeská univerzita v Plzni (Fakulta zdravotnických studií), Univerzita Karlova v Praze (Lékařská fakulta v Plzni) a Zdravotnický holding Plzeňského kraje na krajském úřadě v Plzni.

První memorandum o vzájemné spolupráci uzavřely mezi sebou Plzeňský kraj, Západočeská univerzita v Plzni (Fakulta zdravotnických studií) a Zdravotnický holding Plzeňského kraje. Memorandum druhé uzavřely Plzeňský kraj, Univerzita Karlova v Praze (Lékařská fakulta v Plzni) a Zdravotnický holding Plzeňského kraje.

Obě memoranda mají za cíl stabilizovat a zlepšit personální situaci v zařízeních Plzeňského kraje, která dlouhodobě trpí nedostatkem lékařů a sester. Právě tento negativní jev mají zmírnit podepsaná memoranda tím, že spolupráci univerzit a nemocnic realizují v podobě praxe umožňující studentům poznat prostředí nemocnic a následně umožní studentům zůstat po ukončení studia na pracovištích v Plzeňském kraji.

 

„Neopomenutelným úkolem memorand je též medializace dohody, aby studenti věděli, že mají právě zmíněné možnosti praxe a podpory budoucího zaměstnání v krajských zařízeních,“ uvedla radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.

 

V praxi to pro mladé lékaře znamená, že budou moci s nemocnicí uzavřít tzv. stabilizační smlouvu, která jim zajistí na smluvně danou dobu zaměstnání s finanční podporou. Studenti zdravotnických studií, budoucí setry i lékaři, budou moci díky memorandům získat stipendia po dobu studia. Studenti lékařské fakulty budou moci v 6. ročníku studia provádět praxi na akreditovaných pracovištích Plzeňského kraje, mezi nimiž má Klatovská nemocnice 18 akreditovaných pracovišť.    (tz)

 

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *