Druhý ročník Plzeňského festivalu stepu chystá Galavečer se špičkovými českými i zahraničními tanečníky

Po úspěchu loňského prvního ročníku připravuje spolek K.R.O.K. na polovinu května další Plzeňský festival stepu. Pozvání přijal i letos vynikající tanečník a choreograf ze Švýcarska Daniel Borak, který je ikonou moderního stepu. Jedenáctinásobný Mistr světa povede v Plzni mezinárodní stepařské workshopy a vystoupí na  Galavečeru v Měšťanské besedě. Stepovat se bude také pod otevřeným nebem na pěší zóně U Branky, kde se představí stepařská uskupení i sólisté z Česka, Polska a Švýcarska.

 

Spolu s Danielem Borakem se do Plzně chystá i jeho matka Liba Borak, původem Češka, která vede ve Winterthuru uznávanou stepařskou školu. Pod vedením paní Liby Borak se v Měšťanské besedě uskuteční 16. 5. od 12:30 stepařský workshop pro veřejnost, určený každému, kdo chce se stepem začít nebo si ho jen zkusit. „Jsme velmi rádi, že Liba Borak naše pozvání přijala. Zájemci o step budou mít jedinečnou šanci vyzkoušet si tento druh tance pod vedením přední světové lektorky,“ říká Kamila Borovská ze spolku K.R.O.K., která je majitelkou plzeňského Step by Step studia.

 

Diváci se stejně jako v loňském roce mohou těšit i na vystoupení české stepařské hvězdy. Tanečník a choreograf Tomáš Slavíček, který má na svém kontě celou řadu evropských i světových ocenění, připravuje pro festival společné choreografie pro více než 60 stepařů z Česka, Polska, Slovenska a Švýcarska. Těmito choreografiemi, živě doprovázenými plzeňskou kapelou Burlesque, vyvrcholí Galavečer v Měšťanské besedě. Na jevišti se v průběhu večera vystřídají Tap and Jazz Dance Jiřiny Nowakowské z Varšavy, taneční studia z Prahy, Adamante z Bratislavy nebo Avalanche z Hradce Králové. Chybět nebudou ani plzeňští tanečníci Step by Step studio Kamily Borovské, baletní škola DJKT Plzeň a irský step a tanec Inis Plzeň. Moderátory Galavečera jsou opět Roman Vojtek a Bronislav Kotiš – herci, kteří mají díky muzikálu k tanci velmi blízko. Vstupenky na Galavečer už jsou v prodeji prostřednictvím systému Plzeňská vstupenka.

Vybraná studia a sóloví tanečníci se také představí v krátkých vystoupeních pod otevřeným nebem. Program s názvem Stepování U Branky se uskuteční v sobotu 16. 5. na venkovním pódiu od 10:30 do 14:15 a vstup na tuto část programu je zdarma.

Další informace najdete postupně na http://www.spolekkrok.cz/plzensky-festival-stepu/

Daniela Vítová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *