Drogový kufr pomáhá strážníkům při besedách ve školách

Městská policie Plzeň uspořádala přednášky pro žáky, kteří navštěvují  25. ZŠ ve Chválenické ulici. Metodici prevence kriminality si s dětmi povídali především o legálních a ilegálních drogách. Strážníci si ověřili, že děti stále podceňují užívání tabákových výrobků, alkoholu, marihuany nebo i jiných drog. Snažili se dětem vysvětlit rozsah nebezpečí, které jim následkem užívání drog hrozí.

Městská policie Plzeň ke svým přednáškám využívá „Drogový kufr“, který zakoupil Odbor bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu a poskytl jej k přednáškám Městské policii Plzeň a Policii ČR. Drogový kufr je vynikající didaktická pomůcka, která dokáže upoutat pozornost dětí a umocnit výsledek práce lektora.Využití drogového kufru je velice široké, velkou předností je možnost předvést dětem vizuální podobu drog, formu a způsob zneužívání.

Drogový kufr je připraven ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou SKPV PČR a dalšími odborníky, proto jsou atrapy drog a pomůcek k nerozeznání od skutečných. Děti si tak mohou vytvořit jasnou představu o různých podobách návykových látek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *