Dobrovolníci z Plzeňského Prazdroje odpracovali v rámci Mezinárodního dobrovolnického dne téměř 400 hodin

Padesátka zaměstnanců Plzeňského Prazdroje se v pátek 15. května zapojila do Mezinárodního dobrovolnického dne Give and Gain Day a pomáhala v neziskových organizacích po celé České republice. Zaměstnanci Prazdroje včetně členů managementu odpracovali v pátek téměř 400 hodin, navázali tak na úspěšný loňský rok, kdy v rámci dobrovolnických akcí odpracovali 1590 hodin!

V pátek se zaměstnanci Plzeňského Prazdroje zapojili například do zahradnických a úklidových prací v denním stacionáři Diakonie v pražské Krči, zvelebování komunitní ekozahrady, úklidu dětského domova v Moravskoslezském regionu nebo rekonstrukce sociálního zařízení ve Vraném nad Vltavou.

 „Budování vztahů s místní komunitou, jehož je firemní dobrovolnictví součástí, vnímáme jako důležitý prvek našeho odpovědného podnikání a našeho programu trvale udržitelného rozvoje Prosperita. Formy pomoci jsou různé, vycházejí z aktuálních potřeb veřejně prospěšných organizací po celé ČR,“ řekla k formě pomoci Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje. „K účasti jsme vyzvali všechny zaměstnance a potěšilo nás, že se řada z nich rozhodla přidat ruku k dobrému dílu a pomoci konkrétním organizacím.“

V loňském roce podpořil Plzeňský Prazdroj stejným způsobem např. úpravu rozsáhlé zahrady v Nemocnici milosrdných sester Sv. Karla Boromejského, Kojenecký ústav – Dětské centrum při FTN, zaměstnanci Prazdroje pomáhali také v Zoologické zahradě v Ostravě.

K letošnímu mezinárodnímu dni firemního dobrovolnictví Give & Gain 2015 se v Česku připojilo více než 900 dobrovolníků z 34 českých a nadnárodních společností, celosvětovým tématem letošního ročníku byl Komunitní dialog.                    (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *