Do všech prostor Fakultní nemocnice Plzeň ode dneška pouze s respirátorem FFP2

Vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci v ČR i v Plzeňském kraji, a v souladu s mimořádným opatřením MZ ČR, jsou od čtvrtka 25. 2. 2021 všichni občané, kteří navštíví FN Plzeň,  povinni, ve všech prostorech FN Plzeň,  používat respirátory typu FFP2 bez výdechového ventilu. Toto nařízení  platí  pro vnitřní i venkovní prostory FN Plzeň. Pro hospitalizované pacienty platí  povinnost nosit ochrannou ústenku na pokoji po celou dobu pobytu a vždy při kontaktu se zdravotníkem. Výjimkou jsou případy zřetele hodné, které stanoví ošetřující lékař.

“Je nutno si uvědomit, že ochrana dýchacích cest (je-li doplněna správnou hygienou rukou) patří k nejdůležitějším preventivním opatřením, které významným způsobem omezují šíření respiračních nákaz,  a že tato opatření nelze v žádném případě opomíjet,” upozorňuje Jaroslav Jirouš, vedoucí epidemiologického oddělení FN. Součástí správného používání ochrany dýchacích cest je i jejich správné používání – správné nasazení (přilnutí a vytvarování).

Respirátory mohou návštěvníci zakoupit  ve všech lékárnách FN (Bory i Lochotín), v prodejně zdravotnických potřeb v lochotínském areálu, zároveň jsou k dispozici  v automatech/rouškomatech  ve vchodu F   FN Lochotín a v pavilonu 22 FN Bory.

Zdroj: FN Plzeň, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *