Do Techmanie míří F1

Do Techmania Science Center v Plzni se o víkendu sjedou studentské formule! Proběhne tu tradiční republikové finále soutěže F1 na školách, což je celosvětová vzdělávací soutěž, určená týmům studentů středních škol ve věku od 15 do 19 let.Organizátoři  nově přivezou i soutěž 4×4 Land Rover ve školách a po tři měsíci tu bude k vidění i závodní motor Ferrari monopostu F1, který v roce 2002 vyhrál pohár konstruktérů.

V soutěži F1 na školách měli studenti za úkolnavrhnout, zkonstruovat, otestovat, vyrobit a závodit s vlastním modelem formule 1, který je poháněn CO2. Modely jsou vyrobené z balzového dřeva, zhruba třicet centimetrů dlouhé. Studenti musejí sledovat nejnovější trendy skutečné F1, aby se jejich vůz designu závodních aut co nejvíce přiblížil. Vítězný tým postoupí na Světový šampionát v Texasu.

Nová soutěž 4×4 Land Rover ve školách měla pro studenty úkol obdobný: měli sestrojit dálkově ovládaný model čtyřkolky, s níž následně pojedou po dráze simulující povrch vhodný právě pro tento typ automobilu. Vítězný tým této soutěže postoupí na Světový šampionát v anglické Ricoh areně.

V obou soutěžích na studenty čeká ústní prezentace a soutěžní jízda. Samotný závod proběhne v neděli 12. června od 13:30 hodin.

Projekt F1 na školách vznikl v roce 1999 v Anglii a postupně se do něj začaly zapojovat další země. V roce 2005 projekt zastřešil vládce holdingu Formule 1 – SLEC Bernie Ecclestone, dal projektu obchodní značku F1 a věnoval trofej pro světového šampiona. Dnes je do projektu zapojeno 30 zemí světa, celkem 9 000 000 studentů.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *