Do Plzně, Chebu a Varů vyráží nové Vectrony. Táhnou Západní expres a Krušnohor

České dráhy minulý týden převzaly dvě další nové lokomotivy Siemens Vectron a hned je uvedly do provozu v čele vlaků Západní expres, Krušnohor a na Moravě také Slovácký expres. Nové lokomotivy lze potkat na tratích Praha – Plzeň – Cheb, Cheb – Ústí nad Labem a Praha – Olomouc – Staré Město u UH.

Posledně dodané lokomotivy byly západním směrem od Prahy nasazeny od 8. listopadu na linky R 15 Krušnohor a Ex 6 Západní expres, směrem na Moravu na R 18 Slovácký expres.

Lokomotivy Siemens Vectron mají maximální rychlost 200 km/h a výkon 6,4 MW. Určeny jsou pro provoz na tratích s trakční soustavou 3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC a 15 kV 16,7 Hz AC. Vybaveny jsou vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS a radiokomunikací GSM-R. České dráhy je provozují na vnitrostátních linkách a na spojích do Německa, Polska, na Slovensko a do Maďarska. Vedle lokomotiv pronajatých u leasingových firem ELL (10 kusů) a RSL (50 kusů) vlastní jednu lokomotivu a dalších 50 lokomotiv v provedení pro rychlost 230 km/h objednaly u společnosti Siemens.

Zdroj: České dráhy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *