Do plzeňské zoo dorazí čerti a Mikulášové až v sobotu 9. prosince!

Nestihli jste mikulášskou nadílku? Nezastavil se u vás doma Mikuláš? Ani čerti? Vůbec nevadí! V Zoologické a botanické zahradě města Plzně na statku Lüftnerka se uskuteční velké čertovské odpoledne s mikulášskou nadílkou v sobotu 9. prosince v 15 hodin.

Po nádvoří budou běhat tradiční čeští čerti a odnášet zlobivé děti do pekla. Naproti tomu laskavý Mikuláš s andělem je budou chránit a rozdávat dárkový sáček s dobrotami. Musí jim ale zazpívat úryvek z písničky nebo zarecitovat kousek básničky. Mikuláš jim rád předá rovněž dáreček od rodičů.

Čertovskému a mikulášskému odpoledni na statku Lüftnerka bude ve 13 hodin předcházet symbolické ukládání medvědů k zimnímu spánku. Poněvadž typicky zimní počasí minulých dnů jejich uložení do podzemních brlohů uspíšilo, uskuteční se u jejich expozice pouze beseda s ošetřovatelem. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.

Třetí adventní neděle 16. prosince bude patřit, opět v 15 hodin, na statku Lüftnerka v zoologické a botanické zahradě oblíbenému živému betlému. Přivezou ho žáci MŠ a ZŠ L. Očenáška v Dolní Bělé.

Praktická návštěvnická rada: Do odvolání je zoologická a botanická zahrada včetně statku Lüftnerka přístupna pouze hlavní pokladnou v ulici Pod Vinicemi.

Zdroj: Zoo Plzeň – František Hykeš, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *