Do konce února si děti mohou zahrát o bezpečí na internetu – o x-boxy, tablety či náramky

Žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet už jen do 28. února. Cílem soutěžních kvízů je informovat o bezpečném užívání informačních technologií jednu z nejzranitelnějších skupin obyvatel pohybující se na internetu. Touto skupinou jsou děti a mládež. Odměnou za úspěšné splnění kvízu jsou hodnotné ceny v podobě x-boxů, tabletů či fitness náramků. 

Soutěžní kvíz se zabývá velmi aktuálním tématem, se kterým se děti a mládež setkávají dennodenně, protože internet a chytrá zařízení se stala nedílnou součástí jejich životů. S tím také velmi úzce souvisí zvyšující se kriminalita právě v internetovém prostředí. Hejtmanství je přesvědčeno o tom, že prevence v oblasti internetové bezpečnosti je naprosto nezbytná. Navíc tato soutěž přináší nejen potřebné poučení, ale také hodnotné ceny pro nejúspěšnější řešitele.

Před vyplněním soutěžního on-line kvízu, si žáci a studenti mohou prostudovat e-learningové lekce a krátké videospoty na téma bezpečné chování na internetu při používání IT technologií. Ti zvídavější si mohou zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Také letos vyhlásil Karlovarský kraj soutěž škol. Základní a střední škola s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů soutěžního kvízu získá dárkovou poukázku výši 15 000 Kč na nákup vybavení či pomůcek souvisejících se zajištěním nebo zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu. Po ukončení soutěže proběhne losování vítězů a krajské finálové kolo soutěžního Kvízu PLUS, jehož vítěz bude reprezentovat Karlovarský kraj v celostátním finále.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *