Divadlo Spirála, které se proslavilo zejména legendárním muzikálem Jesus Christ Superstar, čeká konečně oprava

Praha nechá opravit divadlo Spirála na Výstavišti. Oprava my měla stát zhruba 65 milionů korun a má být hotova do konce roku 2019. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Budovu opraví městská společnost Rozvojové projekty Praha (RPP). Divadlo vzniklo v roce 1991. Od povodní v roce 2002 je zavřeno.

Původně v analýze rozvoje Výstaviště plánovalo město, že bude divadlo zbouráno. Po vyčíslení nákladů demolice, které by dosáhly asi 35 až 40 milionů korun, se město rozhodlo jej opravit.
Bude rekonstruován vnější plášť, rampy a schodiště, vnitřní ocelové konstrukce, elektrické rozvody nebo výtah. Kompletně bude opravena technologická část. „Po rekonstrukci bude prostor využíván jako univerzální divadelní prostor s limitovanou kapacitou diváků maximálně do 500 osob v hledišti,“ píše se v dokumentu.
Budovu poničila v roce 2002 povodeň. Voda kompletně zatopila suterény a parter objektu, kde byly veškeré provozní technologie a divácké zázemí. Statika ale porušena nebyla.

Divadlo Spirála vzniklo přestavbou bývalého panoramatického kina v roce 1991. Stalo se tak ku příležitosti tehdejší Všeobecné československé výstavy. Název získalo podle spirálovité rampy uvnitř. Vejde se do něj až 800 diváků. V letech 1994 až 1998 se zde hrál legendární muzikál Jesus Christ Superstar.

Zdroj: www.divadlo.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *