Divadlo ALFA spustilo předprodej na Skupovu Plzeň, vstupenky na některá představení rychle mizí

Divadlo Alfa spustilo v úterý 1. září prodej vstupenek na 34. ročník Mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň. Ten byl kvůli jarnímu uzavření divadel přesunut z června na podzimní termín 14.-18. října 2020 a jeho přípravy nyní vrcholí. Hned první den předprodeje začaly mizet vstupenky na některá představení.

Velký zájem je například o vstupenky na „Cestu“ královéhradeckého Divadla Drak na motivy díla Jacka Kerouaca. Osvědčil se také výběr „loutkových oper“, který se v dramaturgii festivalu vine několika posledními ročníky. „V Plzni je totiž vyspělé operní publikum a na podobné tituly si zvyklo a vyhledává je – letos je v nabídce ‚Prodaná nevěsta‘ Divadla loutek z Ostravy. ‚Prodanka‘ je rovněž ve středu zájmu diváků,“ řekl ředitel Skupovy Plzně a také pořádajícího Divadla ALFA Jakub Hora.

V programu jsou i další hitovky: třeba „Jánošík“ mosteckého Divadla rozmanitostí, autorský a režijní počin loutkářského hitmakera Jiřího Jelínka. Tahákem bude jistě závěrečné představení: přijede oblíbený slovinský loutkoherec, absolvent pražské DAMU Matija Solce s inscenací „Býti Donem Quijotem“. Diváci se mohou těšit na Bratislavské bábkové divadlo a jeho záhadný svět bytostí, jejichž existence nikdy nebyla vědecky potvrzena. „Neviditelní“, to je svět lochnesské příšery, elfů, yettiho, draků nebo permoníků. Svět pro loutkáře jako stvořený. „Známý strašidelný příběh Roalda Dahla ‚Čarodějnice‘ zpracovalo Nové divadlo v Nitře – takže rodiče mohou vytáhnout do divadla ty děti, které se rády bojí. Pro dospělé máme zase hororovou nadsázku v podobě ‚Krvavého románu‘ Josefa Váchala a pražského LokVaru,“ dodala dramaturgyně festivalu Petra Kosová.

V rámci soutěžní přehlídky zve Skupova Plzeň na to nejlepší, co se za poslední dva roky u českých a slovenských loutkářů urodilo. Hostujících zahraničních divadelníků se představí o něco méně, než se původně plánovalo. Pokud ale bude epidemiologická situace ve světě stabilní, zavítá do Plzně jedna z nejlepších představitelek současného japonského loutkářství Miyako Kurotani s oceněnou inscenací Nekonečná láska a přijede také geniální španělský loutkář Xavier Bobes a jeho povedený kousek Věci snadno zapomenutelné. Součástí festivalu jsou workshopy pro děti, projekce animovaných loutkových filmů či výstava kmenového scénografa a výtvarníka Alfy Ivana Nesvedy v Muzeu loutek.

Vstupenky na festivalová představení lze zakoupit prostřednictvím systému Plzeňská vstupenka nebo v pokladně Divadla ALFA.

Do přípravy festivalu již pořadatelé zahrnují i zajištění preventivních hygienických opatření, včetně dezinfekce prostor nanotechnologií a nižší kapacity sálů.

Zdroj: Divadlo Alfa Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *