Diecézní pout’ do kláštera Teplá nabídne v sobotu bohatý program

Letošní diecézní pouť se v sobotu 3. září v klášteře Teplá uskuteční ve znamení Roku milosrdenství, a proto i trochu jinak než obvykle. Papež František spojuje průchod Bránou milosrdenství s putováním, a proto bude nabídnuto několik možností putování. Putovat se bude z Chebu (1. září), z Plzně (2. září), z Plané u M. L. (mládež 2. září), v sobotu ráno bude možno putovat z Bezdružic, Mariánských Lázní a Ovesných Kladrub.

„Léto se nezadržitelně končí a já se těším na Vás všechny příští sobotu v Teplé na diecézní pouti,“ zve biskup Tomáš Holub do Teplé. Krátké putování (2,5 km) pro většinu poutníků bude v sobotu z kostela sv. Jiljí v Městě Teplá, kde letos pouť začne (v 9.15 hodin). Autobusy zde mohou vyložit poutníky a ty, kteří by toto putování nezvládli, popovézt do kláštera, kde bude v kostele připraven paralelní program. Po příchodu poutníků z města Teplá do kláštera bude v kostele následovat promluva a kající bohoslužba zakončená adorací. Po polední pauze budou následovat paralelní programy (pro děti – ty budou mít program i dopoledne po příchodu poutníků, křížová cesta, divadelní představení František blázen a prohlídka kláštera a knihovny). Pouť bude zakončena průchodem Bránou milosrdenství a slavením eucharistie s biskupy Tomášem Holubem a Františkem Radkovským (od 14.15 hodin).

Součástí pouti bude také Festival PilsAlive. Na nádvoří se v rámci festivalu představí kapely Jordán, Chavruta a chválová kapela vysokoškolského klubu Hora. Součástí programu bude i divadelní vystoupení herce Jana Horáka „František blázen“. „One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi. Jet o příběh o svatém showmanovi. Chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.“ popisuje projekt jeho autor.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *