Devatenáct filmových perel loňského roku promítne Kino Beseda během přehlídky Best of 2015

Celkem 19 filmových perel roku 2015 bylo vybráno do programu jedinečné přehlídky s názvem Best of, kterou Kino Beseda pro své diváky sestavuje již třetím rokem. Nabídne snímky ověnčené Zlatými glóby, nominacemi na Oscara i cenami ze světových filmových festivalů. Best of 2015 začíná 8. února 2016 a potrvá tři měsíce.

Devatenáct snímků a nespočet filmových cen – tak lze stručně charakterizovat unikátní filmovou přehlídku Best of 2015 v Kině Beseda. Diváci tu od února až do května mohou vidět ty největší filmové skvosty uplynulého roku. „Vybírali jsme stejně jako v minulých letech pečlivě a do programu jsme zařadili snímky, které bodovaly na Zlatých glóbech, jsou horkými kandidáty na nejslavnější filmové ceny Oscar nebo se pyšní cenami a nominacemi z festivalů v Cannes, Torontu či od Evropské filmové akademie,“ říká Ivan Jáchim, programový ředitel Kina Beseda. „Až přehlídka Best of 2015 v Kině Beseda 8. února odstartuje, budeme už vědět, které z promítaných filmů obstály před americkou Akademií a z oscarového klání si odnesly si zlatou sošku.“

 

Přehlídku Best of 2015 zahájí 8. února 2016 snímek Marťan režiséra Ridleyho Scotta. Tento sci-fi film se může pochlubit dvěma Zlatými glóby a sedmi nominacemi na Oscara.

 

Diváci se mohou těšit i na filmový hit Revenant – Zmrtvýchvstání mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu, který si vysloužil tři Zlaté Glóby v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie
a Nejlepší herec a získal i nejvíce nominací na Oscara, o zlatou sošku se bude ucházet ve 12 kategoriích. V rámci přehlídky Best of 2015 ho Kino Beseda promítne 4. dubna 2016.

 

Životopisné drama Steve Jobs bylo oceněno dvěma Zlatými glóby za Nejlepší scénář a Nejlepší herečku ve vedlejší roli a v oscarovém ohni má dvě nominační želízka. Diváci ho v Kině Beseda uvidí 11. dubna.

 

Čtyři nominace na Oscara a Zlatý glóbus pro Nejlepší herečku obdrželo drama Room, o jednu nominaci méně a Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší hudba si odnesl western podle Quentina Tarantina Osm hrozných.

 

Přehlídka Best of 2015 dále uvede například maďarské drama Saulův syn, oceněné Zlatým glóbem jako Nejlepší zahraniční film, Nejlepší evropský dokument roku 2015 Amy, Nejlepší evropský film roku 2015 Mládí a také český film Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově.

 

Kompletní program filmové přehlídky Best of 2015 najdete níže a na www.kino-beseda.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *