Dětským hřištím v centru Plzně končí sezóna. Opravené houpačky se vrátí na jaře

S blížící se zimou přichází ukončení sezóny dětských hřišť a pracovníci odborné firmy se zaměřují nejenom na demontáž řetězových houpaček a houpacích prvků, ale i na celkovou kontrolu dětských hřišť na území Městského obvodu Plzeň 3. Demontované houpací prvky budou v zimním období uskladněny a provede se jejich údržba. V případě potřeby dojde k výměně řetězů, sedáků a ok.

„V polovině listopadu byly ukončeny kontroly detektorem kovů na všech pískovištích a dopadových plochách. V prvním prosincovém týdnu pak bude provedena certifikovaným technikem poslední odborně technická kontrola hřišť a sportovišť,“ informuje David Procházka, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Návratu houpaček a houpacích prvků na dětská hřiště se dočkáme opět na jaře, kdy začne jejich montáž a zároveň také pravidelná kontrola detektorem kovů. Vše bude záviset na aktuálním počasí, nicméně v březnu příštího roku bude provedena první odborně technická prohlídka s kontrolou všech hracích a sportovních prvků.

„I když si v zimním období děti na hřištích nehrají, provozní řády dětských hřišť jsou celoročně platné a touto cestou bych chtěl požádat o jejich dodržování“, dodává David Procházka.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *