Děti, oslavte svůj svátek v zoo! Čtvrtek patří vám!

Oslava Mezinárodního dne dětí přesně 1. června – bez běžných pouťových atrakcí, zato s bohatým programem plným tvůrčích dovednostních a znalostních soutěží s environmentálním podtextem o zajímavé ceny, právě takový bude Dětský den s Regionálním operačním programem Jihozápad v areálu plzeňské zoologické a botanické zahrady ve čtvrtek 1. června od 9 do 17 hod.   

Dopolední program je určen především školám, odpolední pro rodiny s dětmi.

Čtvrteční návštěvníci zahrady budou mít možnost pobesedovat se sokolníkem, prostřednictvím lesní pedagogiky se projít lesem a seznámit se se základy myslivosti, vyzkoušet si své znalosti o Evropské unii a jejích členských zemích, nebo se jenom tak pro pobavení projít na chůdách nebo otestovat svaly při přetahování lanem.

Pro školní kolektivy budou připraveny dvě naučné soutěžní environmentální stezky s různou obtížností úkolů podle věku dětí. Obě začínají u hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi a vedou k výběhu žiraf a nosorožců, kde bude epicentrum dětského dne.

Část zastávek stezek bude ponechána i pro odpolední pokračování programu.

Dětský den s ROP Jihozápad se v Zoologické a botanické zahradě města Plzně nekoná poprvé; pro zahradu je to samozřejmě velká pocta, že si tak významná instituce, jako je ROP Jihozápad, vybrala za partnera právě ji.

V uplynulém  období zde byly z tohoto programu vybudovány za evropské dotační prostředky nové africké a asijské expozice, středozemní skleník, pavilon pro drápkaté opičky a zrekonstruován Lochotínský amfiteátr.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *