Děti nakreslily, co spojuje Česko a Lucembursko

Největším Čechem zvolili lidé ve stejnojmenné anketě Lucemburka Karla IV. Je ale osobnost Otce vlasti tím jediným pojítkem mezi námi a Lucemburskem? Tuto otázku si položili lidé z Eurocenter a kanceláří Europe Direct v Plzni a Českých Budějovicích a vyhlásili dětskou výtvarnou soutěž Lucembursko a my aneb Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal. Zapojily se do ní děti z Plzeňského a Jihočeského kraje ve dvou věkových kategoriích: 6 až 11 let a 12 až 15 let. Nejlepší práce budou od 28. července do 24. září vystaveny v Techmania Science Center v Plzni.

„Soutěž jsme vyhlásili u příležitosti předsednictví Lucemburska Radě EU. Toho se toto malé velkovévodství ujalo 1. července. Soutěžní práce se nám scházely do začátku června a obdrželi jsme jich ke stovce,“ říká Milan Severa z Europe Direct Plzeň. Padesát vybraných obrázků bude nyní vystaveno v prostorách restaurace Techmania Science Center. „Kdo se stane vítězem a bude se radovat z věcných cen, rozhodne svými hlasy veřejnost. Malých dárků se dočkají i tři vylosovaní hlasující,“ doplňuje vedoucí Eurocentra Plzeň Jana Němcová.

Lidé mohou vyjádřit svou podporu dětským obrázkům na hlasovacích lístcích, které budou k dispozici přímo na místě. Výstava  Lucembursko a my aneb Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal probíhá v prostorách Techmanie, které jsou přístupné bez nutnosti platit vstupné. Výsledky budou vyhlášeny při slavnostní dernisáži výstavy 24. září 2015.

Markéta Čekanová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *