Den řemesel v Černošíně odstartovali bubeníci od TAMBOURU

V sobotu 26. srpna se v Černošíne konal Den řemesel. V tamních muzejních zahradách se sešli řemeslníci, kteří předváděli své umění a rádi to zaučovali i ostatní. Návštěvníci se tak mohli naučit malovat do vitráží, plést košíky, tisknout na látky a trička, kdo chtěl zkusil si třeba i střelbu z luku či hod noži na cíl.

Akci odstartovali bubeníci od TAMBOURU, o bojovou podívanou se pak postarali členové skupiny historického šermu DISCORDIA. Nechyběla ani pohádka pro nejmenší v podání divadélka Nána.
Na akci přijela také Petra Válková ze Stříbra a vzala s sebou své dvě dcery Zuzku a Petru. “Všimla jsem si upoutávky na jednom stříbrském webu, atak jsme se s děvčaty dohodly, že pojedeme a něco si vyzkoušíme. A musím říci, že na tak malé městečko je to skvělá akce, nakoupily jsme si tu plno krásných dárečků od řemeslníků, zkoušíme různou tvorbu, dokonce holky střílely i z luku. A navíc je to tu v hezkém prostředí,” uvedla návštěvnice z nedalekého Stříbra.
Velký počet návštěvníků organizátory potěšil. “Návštěvnost byla pěkná, počasí se vydařilo, tak co si přát více? Musím všem poděkovat za účast i za pomoc, velký dík patří městu Černošínu a za rok se těším opět na shledanou,” řekla závěrem pořadatelka Zuzana Vávrová.
Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *