Dejte k Vánocům Techmanii

Techmania Science Center se těší na své návštěvníky i během vánočních svátků. Na Štědrý den a na Boží hod je sice zavřená, ale 26. prosince má už opět plnohodnotný program. Na  druhý  svátek  vánoční  mohou  lidé  přijít  za  zábavou  i  poznáním  podle  nedělní  provozní doby,  tedy  od 10 do 18 hodin.  Kromě  expozic  je  tu  čeká  i  program  v  laboratořích  a  dílnách  a samozřejmě promítání ve 3D Planetáriu.

„Na programu jsou 3D filmy Jsme vetřelci! a Hluboký vesmír a 2D filmy Země, Měsíc a Slunce, Život: Vesmírný příběh a Cesta za miliardou hvězd. Laboratoře biologie a chemie zvou na oblíbenou Kriminálku TSC a ve fyzice si návštěvníci mohou zkusit zkrotit živly. V dílnách čeká především na kluky, tatínky a dědy výroba píšťalky. V pět hodin odpoledne se pak, bude-li příznivé počasí, uskuteční také astronomické pozorování,“ vypočítává  lákadla  svátečního  dne  vedoucí  provozu  Václava  Dridi.

V nabídce nescházejí ani populární vědecké show. V provozu bude van de Graaffův generátor i parní stroj  Marx,  hodinu  po  poledni  proběhne  show  s  tekutým  dusíkem  a  ve  čtyři  odpoledne  Cesta  do vesmíru. Na interaktivním globu Science On a Sphere je na programu show Luna a jiné měsíce.

Až  do  začátku  ledna  je  v  budově  planetária  také  instalována  výstava  modelů  z  Merkuru  a s  legendární  stavebnicí  si  návštěvníci  mohou  i  pohrát  a  zkusit  něco  vyrobit.  Ke  hraní  láká  i  nová expozice Filmohraní, která funguje zatím ve zkušebním provozu.

Návštěvu  Techmanie  je  možné  darovat  také  jako  vánoční  dárek.  V  prodeji  jsou  dárkové poukázky  na  rok  2015,  a  to  ve  variantách  pro  dospělé,  pro  děti  a  pro  rodiny.  Více  na www.techmania.cz.                         (ček)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *