David Kovrzek zachránil muže, pod nímž se prolomil led. Ocenila ho za to náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová

Náměstkyně hejtmana pro školství a cestovní ruch Ivana Bartošová (KDU-ČSL) ocenila hrdinský čin žáka 3. ročníku oboru „Kuchař“ Hotelové školy Plzeň Davida Kovrzka. Ten v úterý 31. ledna vpodvečer zachránil dospělého bruslícího muže, pod kterým se prolomil led na řece Mži pod Rooseveltovým mostem u středového pilíře.

„Projevil jsi obrovské hrdinství, byl jsi ve správném čase a na správném místě, ale hlavně ses správně zachoval. Neváhal jsi nastavit svůj vlastní život, přestože jsi nevěděl, jak je řeka v těch místech hluboká či zda se led neprolomí i pod tebou,“ obrátila se na přítomného Davida Ivana Bartošová. „Oceňuji, že jsi věděl, co máš v dané chvíli dělat, jak se zachovat a uměl ses rychle rozhodnout. Patří ti obrovské díky za tvou pohotovost a odvahu, zvláště v době kdy celá řada lidí je zcela lhostejná ke svému okolí.“

Takový čin se samozřejmě nedá vyvážit odměnou, ale jako poděkování dostal David Kovrzek od Plzeňského kraje vodotěsné hodinky a nákupní poukázku ve výši 2 tisíce korun na nákup sportovního oblečení.

O hrdinském činu svého žáka se ještě téhož dne dozvěděl ze sociálních sítí jeho třídní učitel, který Davidovi okamžitě poděkoval. Následující den informoval ředitele školy Miroslava Širokého. Ten navrhnul Davida i na ocenění hejtmanem Plzeňského kraje, a to „Cenou hejtmana za záchranu života za rok 2017“.

„Žáci naší školy mají řadu úspěchů v soutěžích, ale takový hrdinský čin oceňuji poprvé,“ prohlásil Miroslav Široký, od kterého David Kovrzek dostal sadu profesionálních nožů.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *