Dárky, které pomáhají. Netradiční dražba pěti aurorských obrazů

Pracovníci regionální pobočky společnosti Člověk v tísni nabízejí pět autorských obrazů výměnou za podporu sbírky Skutečný dárek, v rámci které si lidé mohou nakoupit dárkové certifikáty (například veselé kozy, osla, osiva, či záchodu). Pracovníci regionální pobočky tento týden zajišťují také mimořádný prodejní stánek, kde si mohou Plzeňané certifikáty koupit.
„Dražba“ obrazů

„Na našem podzimním pracovním setkání, chcete-li teambuildingu, jsme namalovali pět obrazů, které nyní nabízíme v netradiční dražbě,“ uvádí Aleš Kavalír, ředitel regionální pobočky. Volným námětem pro všechny obrazy je zobrazení regionální pobočky organizace, i když to podle ředitele nebude vždy asi úplně patrné. „Nejde o dražbu v pravém slova smyslu. Obrazy totiž vyměníme za dárkové certifikáty sbírky Skutečný dárek.

Jeden z obrazů je k mání v rámci soutěže na internetu a zbylé čtyři na vánočním setkání tři dny před Štědrým dnem v plzeňské kavárně Inkognito,“ vysvětluje Aleš Kavalír. Poukazy nemusí výherce kupovat předem, stačí až poté, co bude uzavřena výherní cena a zapojení lidé tedy budou vědět, zda se stali výherci nebo ne.

Samotné certifikáty jsou vkusným vánočním dárkem, který navíc pomáhá. Soutěží chce podle Kavalíra organizace vyhecovat obyvatele kraje a podpořit zde prodej certifikátů. Těm nejštědřejším nabízí dárek navíc. „Zároveň chceme upozornit na to, že koupí vybraných certifikátů mohou lidé podpořit i vzdělávání v ČR, tedy práci, které se v našem kraji věnujeme. Lidé si tak mohou koupit například certifikát První knížka. I v ČR žijí děti, které nikdy neměly svoji vlastní knížku. Koupí certifikátu je možné tuto situaci, která se týká našeho bezprostředního okolí, měnit,“ doplňuje Aleš Kavalír.

Další informace k „dražbě“ včetně fotografií obrazů najdou zájemci na webu www.clovekvtisni.cz/plzen. El. soutěž jednoho z obrazů končí 14. prosince ve 14.12 hod., další obrazy se budou „dražit“ v kavárně Inkognito 21. prosince od 20.00 hod.

Stánek s certifikáty

Organizace dnes (středa 7.12.) v Plzni také otevírá prodejní stánek v nákupním centru TESCO na Rokycanské třídě. Každý den až do konce týdne zde bude v odpoledních hodinách nabízet mimo jiné právě dárkové certifikáty. „Jsme si vědomi, že někteří lidé na internetu nenakupují. Chceme jim vyjít vstříc a doplnit přímý prodej certifikátů v Plzni. Věřím, že se najde dost zákazníků centra, které certifikáty zaujmou a vloží je mezi další dárky do nákupního košíku,“ doufá Aleš Kavalír. Doplňuje, že vedle certifikátů, budou pracovníci a dobrovolníci organizace upozorňovat návštěvníky obchodního centra také třeba na možnost dobrovolnické spolupráce, v rámci které mohou obyvatelé kraje pomáhat dětem s chudých rodin s učením.

Skutečný dárek, resp. darovací certifikát, symbolizuje vždy určitou formu pomoci. Výtěžek z jejich prodeje pomáhá lidem v nejchudších zemích světa s obživou, dostupností pitné vody, v oblastech školství a zdravotnictví. Společnost nabízí i dárkové certifikáty zaměřené na podporu chudých rodin v ČR. Koupí certifikátu je možné si snížit daně. Více o sbírce na www.skutecnydarek.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *