Další ročník Plzeňské senior akademie skončil

V zasedacím sále Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 se ve čtvrtek odpoledne sešlo pětatřicet účastníků Plzeňské senior akademie. Každý ze „studentů“ obdržel absolventský list, informační materiály a drobné dárky.

Slavnostní ukončení již třetího ročníku tohoto projektu proběhl za účasti starosty centrálního obvodu Radislava Neubauera, místostarosty městského obvodu Plzeň 3 Davida Procházky a zástupců jednotlivých podílejících se organizací na tomto projektu. Za Městskou policii Plzeň přišel absolventům Plzeňské senior akademie poblahopřát zástupce velitele Městské policie Plzeň Marek Šilhan a vedoucí Odboru analýzy a prevence kriminality při Městské policii Plzeň Pavel Beránek.

Projekt Plzeňské senior akademie se zaměřuje na prevenci kriminality páchané na seniorech. Ti se mohou seznámit s různými tématy, mají přednášky například jak si nenechat ublížit, jak zvládat mimořádné události, seznamují se s nebezpečím prodejních akcí, zvládáním mimořádných událostí a podobně. Nedílnou součástí projektu jsou i exkurze na operačním středisku Městské policie Plzeň, v Útulku pro zvířata v nouzi a Hasičské stanice Plzeň.

V tomto roce byl tento projekt finančně podpořen i z prostředků Ministerstva vnitra ČR.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *