Czech Brass vystoupí v sobotu v Návštěvnickém centru Prazdroje

V atraktivním prostředí Návštěvnického centra Plzeňského Prazdroje vystoupí v rámci 36. ročníku festivalu Smetanovské dny kapela Czech Brass. Skvělí hudebníci, sdružení okolo trumpetisty Marka Zvolánka, potěší publikum 12. března od 19 hodin.

Ansámbl, jak sami své uskupení nazývají, vznikl pro podporu a rozvoj hry na žesťové nástroje v Čechách a propagaci české hudby u nás i v zahraničí. Spojení ansámblu s rytmickou sekcí a původní aranže dodávají pocit, který mají spíše hráči popu nebo jazzu. Svoboda při improvizaci, zvučné bicí nástroje a harmonie v klavíru jsou příjemným zážitkem při náročných koncertech. Skladby jsou komponovány všem hráčům na míru s důrazem na jejich virtuozitu, kde se aranžér snaží maximálně využít všech zvukových možností každého nástroje.

 

V průběhu večera zazní výběr ze skladeb Marc-Antoine Charpentiera (Tedeum), Johanna Sebastiana Bacha (Badinerie, Air, Allegro Assai) a Georges Bizeta (Carmen Suite). Další část koncertu, věnovaná filmové hudbě, je dramaturgicky rozdělena do několika témat. V American Dream vyslechneme skladby z amerických filmových muzikálů Hair, West Side Story, Francouzi v kině potěší melodiemi z oblíbených francouzských filmů Fantomas nebo Angelika a Amigos from Mexiko představí skladby inspirované latinsko-americkými rytmy, například skladby z kultovního filmu Quintena Tarantia Kill Bill. Zajímavým celkem pak bude výběr písní amerického skladatele Johna Williamse, který se podílel na titulních melodiích pro filmy Sám doma, Jurský Park, Indiana Jones a nedávný filmový hit Star Wars.

 

Vstupenky na koncert kapely Czech Brass, stejně jako na další části programu, je možné zakoupit v kanceláři Předprodeje vstupenek vedle Informačního centra města Plzně na náměstí Republiky v Plzni, na koncertech Plzeňské filharmonie nebo přímo na internetových stránkách festivalu Smetanovské dny.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *