Čtyřicítka lidí ze čtvrtého obvodu absolvovala seniorskou akademii

Městská policie Plzeň s Městským obvodem Plzeň 4 zahájily v září pro své seniory projekt „Plzeňská senior akademie“. Včerejší den byl proto významným pro 40 seniorů, kteří tuto akademii zdárně ukončili a z rukou místostarosty MO Plzeň 4 Davida Zrostlíka a ZVMP Plzeň Mgr. Marka Šilhana si kromě jiného převzali Absolventský list.

Cílem projektu bylo seznámit seniory s problematikou osobního bezpečí ve vztahu k aktuálním trendům kriminality a vzniku možných krizových životních situací na území města Plzně. Občané z řad seniorů a osob se zdravotním postižením měli možnost se zúčastnit přednáškových cyklů týkajících se zejména ochrany života, zdraví a majetku. Seznámili se nejen s činností Městské policie Plzeň, ale i s činností dalších institucí, které seniory informovaly o aktuálních bezpečnostních rizicích.

Na tomto projektu se významně podílel například Bílý Kruh Bezpečí Plzeň, Česká Obchodní Inspekce, Besip, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Útulek pro zvířata v nouzi. “Rádi bychom jim touto cestou poděkovali.Velký dík rovněž patří MO Plzeň 4, který pro seniory zajistil nejen drobné dárkové předměty, ale předevšímpříjemné zázemí, kde se občané po tři měsíce pravidelně scházeli,” řekla Andrea Vlčková z Městské policie Plzeň.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *