ČSAD v Plzeňském kraji skončí. Hejtmanství až do roku 2030 objedná spoje u Arrivy

Krajská rada dnes schválila výběr dopravce na zajištění autobusové dopravy na dobu 2020 – 2030 pro celý Plzeňský kraj. Vítězem výběrového řízení je Arriva Střední Čechy. Jednání s dopravcem směřují k uzavření smlouvy.

Za účelem uzavření Smlouvy o veřejných službách v  přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou pro období 2020 – 2030, a to pro oblast I Plzeňský kraj – jih a oblast II Plzeňský kraj – sever byly 10. září 2018 vyhlášeny veřejné zakázky. Do nich se přihlásily ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. a ČSAD autobusy Plzeň a.s. Z  důvodu nesplnění podmínky zajištění zadavatelem požadované jistiny byl vyřazen uchazeč ČSAD autobusy Plzeň.

V  elektronické aukci pak Plzeňský kraj požadoval snížení ceny, na které společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY přistoupila. Původní cena 42,71 Kč bez DPH za 1 kilometr byla snížena na 42,12 Kč tj. o 0,59 Kč za 1 kilometr pro oblast I Plzeňský kraj – jih. Snížením této ceny ušetří Plzeňský kraj ročně zrhuba 6 milionů Kč. Pro oblast II Plzeňský kraj – sever byla původní cena 42,59 Kč bez DPH za 1 kilometr snížena na 41,32 Kč tj. o 1,27 Kč za 1 kilometr. Pro tuto oblast bude pak úspora pro Plzeňský kraj zhruba 10 milionů Kč ročně. Zmíněné ceny jsou průměrné po dobu trvání zakázky. V  prvním roce bude cena za 1 kilometr pro oblast I Plzeňský kraj – jih 39,40 Kč, pro oblast II Plzeňský kraj – sever 38,70 Kč. Příjmy z  jízdného budou Plzeňského kraje.

„V elektronické aukci se nám podařilo snížit cenu za kilometr u autobusové dopravy v  obou oblastech a tím ušetřit zhruba 16 milionů ročně a zajistit autobusovou dopravu na území celého kraje,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek. (tz)

Ilustrační foto ČSAD autobusy Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *