Čím je Plzeň pro opilé cizince tak lákavá?

Opilci a cizinci, nebo by se dalo spíše říci – opilí cizinci – nám v Plzni komplikují a obtěžují život víc než v jiných městech. Pití alkoholu se včera vymklo cizince, ke které vyjížděli v odpoledních hodinách strážníci do Skvrňanské ulice pod Centrální autobusové nádraží v Plzni.

Cizinka, kterou hlídka po příjezdu našla, si ustlala na trávníku při vstupu do podchodu. “Přemíra vypitého alkoholu jí zmohla natolik, že nezvládla odejít z místa po svých a téměř jí pro její opilost nebylo rozumět. Vzhledem ke svému stavu nezvládla ani dechovou zkoušku. Protože žena měla v obličeji zaschlou krev, přivolali strážníci také záchranáře. Lékař následně rozhodl o jejím převozu do protialkoholní záchytné stanice, kam byla dopravena hlídkou městské policie k vystřízlivění,” informuje mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Na autobusovém nádraží řešili v odpoledních hodinách strážníci ještě jednu záležitost, tentokrát přímo uvnitř haly, kde popíjel alkohol a dával o sobě vědět, neboť byl hlučný, muž sedící na lavičce. Provedenou dechovou zkouškou u něj hlídka naměřila hladinu alkoholu v dechu 3,02 promile. Jelikož muž nekontroloval své chování a závažným způsobem narušoval veřejný pořádek, byl hlídkou taktéž převezen k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Přestupkovým jednáním třiačtyřicetiletého muže se bude zabývat správní orgán centrálního obvodu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *