Chcete se v podzimních dnech pořádně ohřát? Konstantinovy Lázně vám nabízí rašelinové prohřátí

Pro období, kdy to venku fouká, prší, občas padá sníh, je krátký den a musíme chodit v bundách nebo v kabátech připravily Léčebné Lázně pro návštěvníky Wellnesscentra nově nejúčinnější formu tepelné terapie. Tzv. rašelinové prohřátí. Rašelina vede teplo až jedenapůlkrát účinněji a pětkrát déle než voda a dokáže tak tělo postupně prohřát pěkně do hloubky.

Vysokým podílem organických, minerálních látek a stopových prvků spolu s huminovými kyselinami zajišťujícími kyselé pH, přispívá rašelina k povzbuzení vlastní imunity těla. Rašelinové zábaly a koupele mají blahodárný účinek při revmatických onemocněních, artróze, bolestech pohybového aparátu a při dermatologických problémech. Alkalický extrakt z rašeliny obohacený éterickým olejem ze smrkového jehličí pomáhá také zmírnit stavy napětí a stresu.

Rašelinová hydromasážní koupel 20 minut
Účinky koupele vyhřáté na 37–38 °C obohacené přírodní rašelinou s příměsí éterického oleje z jehličí, spočívají v prohřátí celého těla a v působení jejích aktivních organicko-minerálních látek na uvolnění svalů, tkání a stimulaci přirozeného cyklu organismu a jeho regeneraci a hojení.

Rašelinový zábal 20 minut
Zásadní termofyzikální účinek zábalu přináší hloubkové prohřátí organismu aplikací rašeliny, jež podporuje tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce. Biochemický účinek zábalu pak přinášejí produkty humifikačního procesu rašeliny s kyselinou huminovou, které jsou při přímé aplikaci součástí komplexního působení peloidu a poskytují rychlou úlevu od bolesti, doporučují se jako podpůrný prostředek při léčbě stavů revmatického a traumatického původu, artróze, svalových kontrakturách, problémech s klouby a páteří.

Konstantinolázeňské Wellnesscentrum je otevřeno denně od 10 do 20 hodin (v pátek a v sobotu do 21 h), telefon na jeho recepci je 374 615 400. Rašelinové prohřátí si můžete užít až do konce roku.

Zdroj: Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *