Chcete být hvězdou adventní Plzně? Až do 23. prosince si můžete vytvořit unikátní vánoční videoselfie

http://www.plzen.eu/img/plzen/logo.png

Unikátní vánoční novinku nabízí od pátku západočeská metropole Plzeňanům i návštěvníkům města. Na zvonici na vánočních trzích na náměstí Republiky vytvořila takzvaný SELF point, místo, ze kterého lidé pomocí mobilu ovládnou speciální technické zařízení, jež je na dálku vyfotí a následně jim na e-mail pošle video s jejich snímkem a záběry vánoční Plzně. SELF point, jehož cílem je originálním způsobem propagovat západočeskou metropoli, město realizuje v rámci konceptu Smart City Plzeň.

„SELF point jsme pilotně testovali v září a říjnu v zoologické zahradě, vzniklo tam téměř 1100 videoselfie, jejichž dosah na sociální síti byl přes 100 tisíc lidí. Videovzpomínku je totiž možné sdílet rodině či kamarádům přes Facebook, Google+, Twitter nebo Messenger,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký. SELF point vánoční Plzeň bude dostupný do 23. prosince 2016.

Podle Jany Komišové z Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, který má projekt spolu s příspěvkovou organizací Plzeň – TURISMUS na starost, mohou lidé výsledným vánočním videoselfie popřát krásné Vánoce z Plzně. „Udělat si videoselfie zvládne skutečně každý, postup je velmi jednoduchý. Na zvonici jsou připevněny informační a navigační cedulky, stačí proto vzít do ruky mobil a postupovat podle pokynů na hlavní informační ceduli. Speciální technické zařízení, které člověka zaznamená, je umístěno v horním patře Muzea loutek. Videoselfie odešle dotyčnému člověku na jeho e-mail do minuty,“ přiblížila Jana Komišová. Zachytit se ve videu mohou jednotlivci, ale i rodiny či skupinky přátel. Rozdíl oproti běžné selfie pořízené mobilem je ten, že divákům poskytne pohled na širší okolí a přiblíží atmosféru vánočních trhů v Plzni.

Pomocí videoselfie může město šířit zájem o vánoční trhy v Plzni i do vzdálenějších lokalit, trhy totiž navštěvuje tradičně řada lidí z regionu ale i z Německa. Z pořízených selfie lze také zjistit zajímavá data o návštěvnosti Plzně a vánočních trhů.

Vůbec prvním místem, kde se s unikátní technologií mohli lidé potkat, byl v srpnu Olympijský park Plzeň, tam vzniklo 760 videoselfie s dosahem na téměř 70 tisíc uživatelů sociálních sítí. „Nasazen“ byl SELF point také v bazénu na Slovanech při mezinárodní akci Plzeňské sprinty 2016, tehdy během dvou dnů vzniklo 88 videoselfie s dosahem 8822 uživatelů.

Podle Ericha Beneše z Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně je SELF point jedním z menších projektů, které Plzeň realizuje v rámci konceptu Smart City Plzeň. Cílem Smart City Plzeň je zavádět projekty, které zpříjemní a zejména pak usnadní každodenní život občanům města v různých oblastech, například v oblasti dopravy, životního prostředí, bezpečnosti a dalších.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *