Cestování, sport i kulturu mají lidé nad 55 let na Karlovarsku se slevou

I v letošním roce mohou lidé z Karlovarského kraje od věku 55 let využívat slevy v oblasti volnočasových a sportovních aktivit, zdraví, lázeňství, wellness, cestování, gastronomie, ubytování a spotřebních nákupů. Snížené vstupné platí také do muzeí, galerií a památkových objektů. Rada Karlovarského kraje na  podporu projektu vyčlenila částku 900 000 korun. 

Aktivity lidí nad 55 let podporuje hejtmanství už několik let. “Projekt Senior pas nabízí pestrou nabídku výhod a senioři díky němu mají možnost zlepšit kvalitu svého života, dodržovat zdravý životní styl, aktivně trávit volný čas, setkávat se s vrstevníky nebo se třeba vzdělávat. Těší nás, že se počet zapojených seniorů každý rok zvyšuje, na konci roku 2023 bylo v Karlovarském kraji 21 000 držitelů pasu,“ uvedl radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár.

Přehled všech slev a informace o projektu najdou zájemci na webu nebo si mohou stáhnout aplikaci „Senior pas“. Výhody jsou zde rozřazeny do kategorií a doplněny o podrobnosti, včetně přímé navigace na místo, kde je sleva poskytována. Pomocí aplikace jsou uživatelům zasílána pravidelná oznámení o novinkách, blížících se akcích a další. Uživatelům z Karlovarského kraje jsou k dispozici také informace o složkách Integrovaného záchranného systému a v případě potřeby budou navigováni na nejbližší z těchto složek. Aplikace v běžném použití funguje bez internetového připojení, takže není potřeba Wi-Fi, ani mobilní data. Ke stažení zdarma pro operační systém Android a iOS.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *