Černošínské muzeum překvapila poslanecká návštěva

Muzeum v Černošíně navštívil koncem března poslanec PS PČR Václav Votava se svou asistentkou Janou Šatrovou. Prohlédl si stálou i putovní expozici a vyjádřil údiv nad celkovou změnou muzejní budovy. “Ve zdejším muzeu jsem už byl a teď mě opět překvapilo svými novými prostory, které jsem vloni ještě neviděl. A přibylo mnoho dalších exponátů, ten dům je snad nafukovací, co vše se tam ještě vejde. Líbí se mi, jak černošínský starosta Miroslav Plincelner říká, že mu nejde ani tak o trhání rekordů v návštěvnosti, ale hlavně o zachování pamětí a artefaktů z města a regionu. Většina těchto krásných věcí mohla také skončit někde na skládce, což by byla škoda,” uvedl Václav Votava.

Starostu Miroslava Plincelnera poslanecká návštěva moc potěšila. “Je to hezké, že si na malé město udělá pan Votava také čas, nebyl zde poprvé a věřím, že zase brzy přijede. Naše muzeum je poslední dobou hojně navštěvované, z čehož máme všichni radost. Rád bych pozval všechny čtenáře na vernisáž obrazů pana Ladislava Kobylky, která se bude konat v pátek 7. dubna od 17 hodin,” uvedl Miroslav Plincelner.
Návštěvu muzea má za sebou i Alžběta Stehlíková ze Stříbra. “Na tak malé město mají krásné muzeum, je vlastně i denně otevřené, což se o spoustě jiných muzeích říci nedá. Líbí se mi, že tam mají hodně z historie řemesel, kolovrátky, ševcovské nářadí, něco z kolářství.  Je to takové muzeum s patinou, krásné, klasické, to je to, co lidé vyhledávají. Mám srovnání s okolními muzei a nejvíc se mi líbí to černošínské. Ostatní jsou také hezká, ale hodně zmodernizovaná a nemají tam v podstatě nic z těch původních řemesel, nebo jen málo,” říká Stehlíková ze Stříbra, která ještě dodala, že černošínské muzeum i hodně žije akcemi.
Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *