Cena hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost 2015 má své vítěze

Na krajském úřadě byly vyhlášeny výsledky ve všech čtyřech kategoriích 3. ročníku soutěže Cena hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2015. První místa obsadil Systherm s.r.o., Gerresheimer Horšovsky Týn spol. s r.o., Centrum pečovatelských a ošetřovatelských služeb Město Touškov a Statutární město Plzeň.

Vítězové 3. ročníku soutěže Cena hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2015 převzali z rukou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse certifikát, koš s regionálními potravinami a od Regionální Hospodářské komory Plzeňského kraje obrazy, které byly malovány klienty z Denního stacionáře Človíček s mentálním a tělesným postižením.

 

„Vedle neustálého navyšování výroby a tvorby zisku je dobře, že se v našem regionu najdou firmy, které se chovají odpovědně a přispívají tím k tomu, že Plzeňský kraj dlouhodobě patří k nejlepším místům pro život a je považován za oblast s dobrou podporou investic pro rozvoj podnikání,“ uvedl při slavnostním vyhlášení výsledků hejtman Václav Šlajs. „Těší mi každoročně se zvyšující zájem o soutěž Cena hejtmana za společenskou odpovědnost, a že můžeme vyhlásit vítěze ve všech kategoriích,“ dodal.

 

Kategorie Veřejný sektor – obce:

 1. Statutární město Plzeň
 2. Břasy
 3. město Přeštice

 

Kategorie Veřejný sektor – ostatní:

 1. Centrum pečovatelských a ošetřovatelských služeb Město Touškov
 2. Bolevecká základní škola Plzeň
 3. Fakultní nemocnice Plzeň

 

Kategorie Podnikatelský sektor – do 250 zaměstnanců:

 1. Systherm s.r.o.
 2. Skřivánek s.r.o.
 3. Ibis hotel Plzeň / Kateřinská hotel s.r.o.

 

Kategorie Podnikatelský sektor – nad 250 zaměstnanců:

 1. Gerresheimer Horsovsky Tyn spol. s r.o.
 2. Plzeňský Prazdroj, a.s.
 3. Škoda JS a.s.

 

Přihlásit do soutěže se mohly všechny podnikatelské subjekty a subjekty veřejného sektoru, které působí na území Plzeňského kraje, vyplněním přihlášky a dotazníku v období března a dubna. V květnu pak proběhlo hodnocení.

Cílem soutěže je ocenit veřejný sektor (tj. neziskové organizace, obce, školy, nemocnice aj.) a podnikatelský sektor, který je v Plzeňském kraji aktivní na poli společenské odpovědnosti.

Obecným cílem soutěže je iniciovat zájem organizací o principy společenské odpovědnosti, charakterizované především zvýšeným zájmem o problematiku životního prostředí a sociální odpovědnosti, iniciovat posun pohledu na vlastní společenskou roli z úrovně „Profit only“ (pouze zisk) k širšímu pohledu tří „P“ – „People – Planet – Profit“ („lidé – planeta – zisk“).

Třetí ročník Ceny hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost 2015 vyhlásil Plzeňský kraj ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Plzeňského kraje a Radou kvality ČR. Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost ideově vychází z Národní ceny ČR za CSR (CSR = Corporate Social Responsibility).

Společenskou odpovědnost jakožto odpovědnost firem za dopad jejich činnosti na své okolí definovala v roce 2011 Evropská komise. V praxi to znamená, že podniky, které přijaly zásady CSR za své, si dobrovolně stanovují vysoké etické standardy, snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředí, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy a přispívají na podporu regionu, v němž podnikají. To firmám přináší možnost odlišit se od konkurence, stát se pro své zaměstnance atraktivním zaměstnavatelem a pro ostatní firmy žádaným partnerem.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *