Celoživotní vzdělávání seniorů zlepšuje kvalitu života ve stáří

Městská policie Plzeň ve spolupráci s Lékařskou fakultou UK v Plzni a její Univerzitou třetího věku připravila společný projekt – program „Celoživotního vzdělávání seniorů“. Ten je kromě jiného zaměřen na problematiku osobní a majetkové bezpečnosti, a proto byl uspořádán „Kurz Městské policie“, který se věnuje tomuto tématu.

“Vzdělávání je významná aktivita osob staršího věku, která kromě získávání nových znalostí přináší také zlepšení kvality života ve stáří,” informuje Markéta Hazdrová, metodička prevence kriminality plzeňské městské policie.  “Je to cesta, která zajišťuje přístup k nejnovějším informacím a znalostem a lidé se na těchto přednáškách dozvědí o aktuálních bezpečnostních rizicích. Zahájení kurzu proběhlo v loňském roce, 8. prosince, přednáškou na téma „Jak si nenechat ublížit“. Brzy následovala další přednáška, tentokrát na téma „Kriminalistika v praxi“,” dodává.

Ve čtvrtek navštívili účastníci tohoto projektu sídlo velitelství Městské policie Plzeň v Perlové ulici, kde si prohlídli prostory Operačního oddělení a Obvodní služebnu Střed přímo v tzv.  „ostrém“ provozu. V budoucnu se ještě mohou těšit na přednášku na téma „Bezpečně v silniční dopravě“ a prohlídku Požární stanice Plzeň-Košutka.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *