Čeká nás jedinečné setkání s japonskou kulturou

První červnový víkend zažije Plzeň jedinečné setkání s japonskou kulturou. Díky rozsáhlému mezinárodnímu festivalu Japan Fest 2015, který trvá od února do prosince, se tentokrát představí umění tradiční – bonsai, suiseki, kaligrafie, divadla nebo hra shogi.

Od pátku 5. 6. bude v Měšťanské besedě otevřena rozsáhlá mezinárodní výstava bonsají a suiseki, s bohatým doprovodným programem, ve které nebude chybět soutěž nových talentů nebo aukce bonsají. Výstavy se zúčastní hvězdní hosté z bonsajového světa Mashashi Hirao z Japonska, Marc Noelanders z Belgie a Enrique Castaňo z Mexika.

Měšťanská beseda bude rovněž hostit malý festival pro všechny věkové skupiny nejpopulárnější japonské strategické stolní hry shogi podobné šachům a množství dalších her s japonskou tematikou. Shogi jsou staré více než 1300 let.

 

V zahradě Besedy bude možné relaxovat u vodních kinetických objektů akademického sochaře Františka Svátka.

Ve světové premiéře se v Divadélku Jonáš a Divadle Alfa představi Malé divadlo kjógenu s novou hrou Kulíci nastudovanou s legendou japonského tradičního divadla Shime Shigeyamou.

Vůbec poprvé Plzeň navštíví japonské vypravěčské divadlo rakugo. V pondělí 8. 6. v 19:00 vystoupí v Divadélku Jonáš cenami ověnčený vypravěč Irifunetej Sentatsu a jeho žák Kotatsu.

V Galerii Jiřího Trnky stojí za návštěvu mimořádná výstava 50 japonských kaligrafů pod názvem Mistři současné japonské kaligrafie, která měla vernisáž toto pondělí (otevřeno je denně od 10-12 a 13-18, kromě pondělí).           (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *