Budoucí reprezentanty mohou indiáni dále vychovávat za pomoci sponzorů

Městská společnost Plzeňská teplárenská bude i v nadcházející extraligové sezóně generálním sponzorem plzeňské hokejové mládeže. Plzeňský hokejový klub tak může dále vychovávat budoucí hokejové reprezentanty, jakými jsou dnes například Jakub Jeřábek, Jakub Lev, Jan Schleiss nebo Dominik Kubalík.

„Jsem rád, že naše firma působí nejen v rámci poskytování služeb občanům města Plzně, ale i jako sociálně odpovědný podnik podporující projekty zaměřené na mládež. Podpora mládežnických hokejových klubů je toho skvělým příkladem,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

Plzeňská teplárenská na mládežnické oddíly HC Plzeň 1929 přispívá dlouhodobě. Letos dá na tyto účely hokejistům 1,3 milionu korun.

„Od roku 2007 jsme již takto plzeňským mladým hokejistům prostřednictvím reklamních smluv poskytli více než 11 milionů korun,“ uvedl Tomáš Drápela, předseda představenstva a generální ředitel Plzeňské teplárenské.

Klub HC Plzeň 1929 peníze použije na zvelebení tréninkových prostor, vylepšení materiální výbavy. „Samozřejmě také na samotný provoz mládežnických hokejových klubů. Bez této spolupráce bychom fungovali jen velmi těžko. Proto si jí nesmírně vážíme. Víme, co hokej stojí a ne všichni rodiče si mohou dovolit své děti podporovat. Toto je šance, jak mladé kluky k hokeji přilákat,” uvádí Martin Straka, generální manažer HC Škoda Plzeň.

„Díky tomuto sponzorskému příspěvku se sníží náklady, které musí rodiče na sport svých ratolestí věnovat, a hokej tak mohou dělat i děti z hůře situovaných rodin,“ ocenil Martin Straka.

Plzeňský hokejový klub se momentálně stará o více než tři stovky dětí. Mladí hokejisté se následně prosazují jak v extraligovém celku mužů, tak v reprezentačních výběrech mládeže.
„V národních týmech od šestnácti do devatenácti let máme nyní asi osmnáct reprezentantů. Mladí kluci jako Sklenička, Kerliš nebo Walter by mohli být základem našeho seniorského reprezentačního výběru,“ uvádí Jiří Hanzlík, sportovní manažer plzeňské hokejové mládeže.

„Než kupovat hráče, raději dáme příležitost vlastním odchovancům. To je naše filosofie,“ vysvětluje svou filozofii Martin Straka.

Plzeňský recept oceňuje i současný reprezentační trenér Vladimír Vůjtek, stejně jako jeho předchůdce Vladimír Růžička. Součástí jejich reprezentačních výběrů se stali plzeňští odchovanci Jakub Lev, Jakub Jeřábek, Jan Schleiss a Dominik Kubalík.

Pavel Pechoušek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *