“Budějčáci” mají letos o nákup nemovitostí zájem. Důležitou roli hrají nízké úroky u hypoték

Nákup nemovitosti jako vánoční dárek? I s tím se realitní kanceláře setkávají, ačkoliv to není tolik běžné, jak se možná může zdát. Alespoň tedy v Českých Budějovicích. „Už jsem takový obchod zažil, ale určitě to není tak, že bychom před koncem roku prodávali pozemky, domy a byty ve velkém,“ usmál se Milan Černoch, ředitel českobudějovické realitní kanceláře Kontakt servis CZ. Zároveň však potvrdil, že před Vánoci má snad nejvíce práce z celého roku.

 

„Každoročně platí, že se reality nejvíce prodávají na jaře a na podzim, což dává smysl, protože v prvním čtvrtletí jsou lidé po Vánocích a také je třeba přihlédnout k tomu, že se platí daně. V létě jsou na dovolených, což má vliv i na trh s nemovitostmi,“ zmínil Milan Černoch. „Celkově se ale dá říct, že klienti často chtějí před koncem roku dokončit své projekty. Mám v tomto období vždy nejvíce dodělávek, papírování…“

 

Rok 2015 měl z hlediska prodeje nemovitostí svá specifika. „Lidé více nakupovali, což se přirozeně promítlo i na cenách, které mírně vzrostly. Měli jsme letos více prohlídek, prodejů a tím pádem i tržeb. Důležitou roli sehrály i výhodné hypotéky,“ řekl Milan Černoch.

Z hlediska Českých Budějovic se letos o žádném výraznějším trendu mluvit nedá. „Lidé staví dál od krajského města, za což může mimo jiné fakt, že je v Českých Budějovicích minimum stavebních pozemků, což zároveň znamená, že jsou drahé,“ dodal Milan Černoch.         (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *