Bory bezpečnější. Do opravené služebny v Heyrovského ulici se vracejí strážníci – FOTKY

Lidé na Borech se mohou cítit bezpečněji. Po delší době se strážníci vracejí do zrekonstruované služebny v Heyrovského ulici. Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí a komfort přinese nejen strážníkům, ale i občanům, kteří si sem přijdou vyřídit své záležitosti.

„Usilovně pracujeme na zvýšení bezpečnosti v Plzni, a to nejen v centru města, ale i v jeho dalších částech. To se neobejde bez navýšení počtu strážníků, kteří na bezpečnost v Plzni dohlíží. Zlepšování odpovídajících podmínek pro zaměstnance městské policie včetně potřebného zázemí v tomto směru proto považuji za nezbytné a jsem rád, že tak činíme,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Služebna byla v nevyhovujícím technickém stavu, a prošla proto zásadní rekonstrukcí. Bude lépe sloužit občanům i samotným strážníkům, kteří tak mohou nové prostory brát jako odpovídající zázemí pro kvalitní výkon svého náročného povolání. Rekonstrukce byla náročným projektem, který trval déle než 13 měsíců.

„Tato událost představuje důležitý milník v rozvoji Městské policie Plzeň a na Bory se tak opět vrací kombinované hlídky spolu s pěšími hlídkami, které se budou starat o bezpečí místních občanů. Jsem rád, že strážníci získali důstojné a vyhovující prostory,“ uvedl Petr Nováček, velitel Městské policie Plzeň.

Hlavní rysy rekonstrukce zahrnovaly mimo jiné kompletní výměnu podlahových krytin, oken, rozvodů elektřiny, odpadů, a to včetně kompletní obnovy sociálního zařízení. K samotnému zvýšení komfortu zaměstnanců přibyla také klimatizace.
Prostory služebny poskytnou zázemí více než čtyřicítce strážníků a zaměstnanců, kteří nepřetržitě zajišťují službu celoměstské působnosti, do které spadá odchyt zvířat, převoz podnapilých osob, výjezdy v rámci programu Tísňové péče a pultu centrální ochrany.

Zdroj: MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *