Borská pole v sobotu zasype sníh! Tip, kam se jít ochladit

http://plzen.cz/wp-content/uploads/2014/06/plzen_cz_snowandsun-ncbp-popfoto-cz-0148-IMG_8754-700x357.jpg

Do Plzně se po roce vrací unikátní  záležitost. Plocha před Nákupním centrem Borská pole se promění v létě v lyžařský areál se vším všudy. Chystá se další ročník oblíbených snowboardových a lyžařských závodů Snow and Sun 2016, který se uskuteční v sobotu.

„Závody Snow and Sun patří už tradičně do kalendáře akcí, které se před Nákupním centrem Borská pole konají. V průběhu roku jde vždy o jeden z největších zážitků pro diváky. Skloubení letního počasí se sněhem a zimními sporty je zkrátka netradiční podívanou. Také v letošním roce organizátoři slibují parádní sněhové podmínky,“ říká manažer nákupního centra Jan Lisý.

Pravidelní návštěvníci unikátních zimních závodů v letní sezóně i z předchozích ročníků ví, že Borská pole se v podstatě promění v areál plný sněhu i nejrůznějších překážek. „V prostoru před nákupním centrem vyroste umělá rampa vysoká zhruba 4 metry, na kterou postupně navozíme 40 kubíků sněhu. Jako obvykle budeme sníh stahovat z okolních zimních stadionů jako je HM Aréna, Kooperativa aréna a také zimní stadion v Třemošné,“ říká za organizátory Jiří Pěč z agentury 4PRO. Sníh se začne navážet v noci na sobotu, poslední vrstva se na rampu nasype těsně před začátkem. „Z horka strach nemáme, akci jsme jednou pořádali ještě ve větším vedru. Déšť by byl horší,“ doplňuje Jiří Pěč.

Závodní dráha v letošním roce nabídne dvě překážky, skok a návštěvníci se tak mohou těšit na skutečně mimořádné výkony špičkových závodníků mezi lyžaři i snowboardisty nejen od nás, ale také z Německa. K vidění budou ty nejnáročnější triky. Plzeňský Snow and Sun si za dobu své existence vydobyl pozici, kdy si závody do kalendáře zapisují závodníci s velkým předstihem. Tahákem jsou mimo jiné i lákavé price money. „Kromě slibných cen si ale závodníci pochvalují i podmínky. Nikde jinde jezdci během léta nepamatují tolik sněhu jako v Plzni,“ dodává Jiří Pěč. Snow and Sun tak není podívanou jen pro laiky, ale také pro skutečné znalce zimních sportů.

Chybět ovšem nebude ani doprovodný program a pořadatelé slibují vylepšení zázemí pro diváky. K dispozici bude dokonce i divácká tribuna pro lepší výhled na kompletní areál. Návštěvníci si budou moct užít adrenalinové atrakce a letní posezení.

Vedle rampy se sněhem vyroste také FUNbox pro BMX show o kterou se postará partička bikerů v čele s populárním plzeňským jezdcem Tomášem Řandou. K vidění bude také show na jednokolkách nebo vystoupení v párové akrobacii.

A lahůdka na závěr? „Kdo si s sebou přinese třeba boby, ten se bude moci po skončení programu svézt,“ usmívá se Jiří Pěč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *