Muzika, víno, dětské soutěže: Bolevecké vinobraní se konalo již posedmé

Přes tři tisíce lidí si v sobotu i přes nepříliš příznivé počasí našly cestu na Bolevecké vinobraní, které na Bolevecké návsi uspořádal první plzeňský obvod. Tradiční akce se letos konala již posedmé.

V Bolevci bylo živo už od rána, akce byla oficiálně zahájena v deset hodin a náves se pomalu začala plnit lidmi, kteří zde korzovali se skleničkou v ruce, aby ochutnali, co do Plzně přivezli vinaři z různých koutů republiky. Dohromady zde bylo dvanáct prodejních stánků a návštěvníci u nich mohli ochutnat suchá i sladká vína, sekt, ale třeba i burčák, o který byl velký zájem.

V Bolevci zahrála Cimbálová muzika Alexandra Vrábela a plzeňská kapela vanSwing, představil se tam také lidový Soubor písní a tanců Jiskra, který je častým hostem na akcích v prvním obvodu, a přítomným v závěru akce zazpívali členové sboru Jéčko. Přítomní si také poslechli povídání o víně, jeho druzích a třeba také o tom, k jakému jídlu se které víno hodí. Kromě stánků s vínem nechyběly v Bolevci ani stánky různými dobrotami, rukodělnými výrobky nebo dřevěnými hračkami.

Na děti pak čekaly tvořivé dílny, malování na keramiku nebo házení míčkem na cíl. Každý si pak mohl vylisovat víno a vypít čerstvou šťávu z hroznů. Mnozí si též našli cestu na selský statek U Matoušů, kam měli členové Klubu Jednička vstupné zdarma, a to včetně komentovaných prohlídek. Toho nakonec využila více než padesátka členů klubu.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *