Bezbariérové úpravy Gymnázia Františka Křižíka v Plzni otevře Jan Potměšil

Od poloviny února 2017 mohou studenti s handicapem v Plzni využívat nový bezbariérový areál ve školní bodově Sokolovská 54. V budově sídlí základní škola, gymnázium i základní umělecká škola. Žák s tělesným postižením tak může absolvovat studium od základní školy po maturitu v jedné budově. Gymnázium Františka Křižíka, které v budově sídlí, je tak prvním bezbariérovým gymnáziem v Plzni.

Projekt zahrnuje bezbariérovou rampu při vstupu do budovy, výtah obsluhující všechna 4 podlaží a úpravu WC na bezbariérová. Gymnázium se integraci studentů s handicapem věnuje dlouhodobě, jako jediná škola v regionu se hlásí k projektu Ligy lidských práv Férová škola. Školu již absolvovali studenti s poruchami sluchu, studenti se zbytky zraku, či s tělesným postižením menšího rozsahu.

Gymnázium Františka Křižíka připravilo projektovou dokumentaci a zorganizovalo celý projekt: polovinu finančních prostředků financovalo Ministerstvo školství z Programu mobility Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, druhou polovinu vlastník budovy – statutární město Plzeň.

Pozitivní je, že bezbariérové úpravy se začaly využívat okamžitě: v primě Gymnázia Františka Křižíka je student na vozíku. On i jeho rodiče už netrpělivě očekávali zprovoznění výtahu.

Ve čtvrtek 1. června v 16.30 hodin budou slavnostně otevřeny bezbariérové úpravy v Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni. Slavnostní otevření se uskuteční současně s vernisáží výstavy fotografií s tematikou aktivit lidí na vozíku s názvem „Život bez bariér“ v atriu naší školy. Slavnostního zahájení se zúčastní herec Jan Potměšil, který bude na škole od 14 hodin besedovat se studenty. Jan Potměšil skončil po automobilové nehodě v prosinci 1989 na vozíku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *