Běh v Borském parku podpořil děti s autismem

V Borském parku uskutečnila sportovní charitativní akce RunforProcit – Běh občanského sdružení ProCit, které se věnuje podpoře dětí s autismem.

K oslavě celosvětového Dne porozumění autismu přišlo na běžecké závody přes 400 dětí a dospělých. Podle předsedkyně ProCitu Ireny Vítovcové  běhu přálo počasí, akce se vydařila a veškerý výtěžek poputuje na konto veřejné sbírky Občanského sdružení ProCit.

Děti si užily běhy na 250 a 500 m, dospělí na 2 a 5 km, kde se mohl každý nechat obarvit do modra dle chuti. Kratšího běhu se účastnili i koloběžkáři, ženy s kočárky a dokonce i vozíčkáři. Nejdelší běh opanovali plavci Slavie VŠ Plzeň, kdy vyhráli Jana Procházková a Dominik Polcar.

„Jsem velmi rád, že jsme do parku přilákali stovky návštěvníků a běžců. Všude panovala skvělá nálada, udělali jsme mnoha lidem radost a hlavně jsme přiblížili autismus veřejnosti a pomohli sdružení ProCit. Předávání obrazů vítězům přímo od dětí s autismem pak byla krásná tečka závodu,“ řekl ředitel závodu Přemek Švarc.

Autogram mohli všichni získat od již zmíněných plavců ale i extraligových hokejistů Indráka a Schleisse. Akce nabízela i bohatý doprovodný program a chutné občerstvení. Děti měly možnost si nechat pomalovat obličej, zaskákat na skákacím hradu. Na závěr akce se dražily podepsané dresy hokejistů a fotbalistů.

 

Kontakty na pořadatele:

Irena Vítovcová – předsedkyně občanského sdružení ProCit                    procit@centrum.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *